Hrubieszów: Lekarz przepracowany, pacjent zagrożony

  • 24.08.2021, 05:42
  • Mariusz Parol
Hrubieszów: Lekarz przepracowany, pacjent zagrożony Szefowa oddziału Neurologii: "Obecna sytuacja kadrowa stwarza zagrożenie dla zdrowia i życia pacjentów oraz ryzyko niezawinionego błędu medycznego".
Obecna sytuacja kadrowa na oddziale neurologii stwarza zagrożenie dla zdrowia i życia pacjentów. Oddział neurologii będzie musiał zostać zamknięty z dniem 1 października, jeśli sytuacja kadrowa pozostanie bez zmian – alarmuje w piśmie do dyrektor SPZOZ kierująca tym oddziałem lekarz neurolog Ewelina Nizioł. Pismo wyciekło do mediów i wywołało burzę.

W ubiegłym tygodniu w lokalnej prasie opublikowano fragmenty listu Eweliny Nizioł, lekarza specjalisty pełniącej obowiązki kierownika oddziału neurologii w szpitalu w Hrubieszowie. List ten lekarka napisała do dyrektor Alicji Jarosińskiej, wcześniej (30 czerwca) złożyła wypowiedzenie umowy o pracę. 30 września kończy pracę w SPZOZ w Hrubieszowie.

Szefowa Oddziału Neurologii w Szpitalu Powiatowym w Hrubieszowie jest tam jedynym lekarzem specjalistą neurologiem. W piśmie do dyrektor SPZOZ podkreśla, że obowiązki, które na nią spadły, „przekraczają możliwości jednego pracownika i nie można ich wykonywać od 7.30 do 15.05 w ramach jednego etatu (...) Od 1 lipca na oddziale jest zatrudniony tylko jeden lekarz specjalista neurolog, który ma w obowiązkach opiekę nad 22-łóżkowym oddziałem w tym nad osobami w stanie ciężkim, z udarami mózgu, chorobami nowotworowymi, wymagającymi stałego nadzoru oraz wykonywanie konsultacji na izbie przyjęć i wszystkich oddziałach szpitalnych" – alarmuje kierownictwo SPZOZ lek. Ewelina Nizioł.

Więcej szczegółów w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

 

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ten sam
Ten sam 07.09.2021, 07:44
Lekarz prywatnie przyjmując, jest wypoczęty i do rany przyłóż, hahaha.
Teraz
Teraz 12.09.2021, 08:32
Lekarz strajkuje państwowo,prywatnie kasę wyPOczęty tłucze, celowa dywersyjna robota.
Krzysiek
Krzysiek 26.08.2021, 18:59
Cz lekarze nie wiedzą ile przysługuje przepracować na pełnym etacie dlaczego nichcecie wprowadzenia odbijania karty pracy co świadczyło by o ilości faktycznie przepracowanych godzinpracy przecież jest to zawód jak każdy inny
Po co wpłaty na NFZ przepracowanych leni
Po co wpłaty na NFZ przepracowanych leni 25.08.2021, 21:55
Cały ten szpital stwarza zagrożenie dla życia i zdrowia pacjentów, bo kto tam nie przyjdzie na zmiane, to przepracowany. Nawet rentgen ramienia jak zrobia, to ortopedia w ZMC sie śmieje, kto takie robi i trzeba powtarzać. Przepracowani co niektórzy a reszta lekarzy sobie za nich flaki wyprówa.
Czy
Czy 25.08.2021, 07:57
Leci z nami starostwo.
Joko
Joko 26.08.2021, 17:52
Leci ale w kulki.
Starostaaledożynkowy
Starostaaledożynkowy 24.08.2021, 20:37
A co na to przewodniczący społecznej rady zdrowia Zając, siedzi pod miedzą i nic nie zabiera głosu czyżby ma zakaz, czy się boi. Poważnie pytam przecież to chodzi o ludzkie życie
Truteń
Truteń 01.09.2021, 01:05
Żeby coś powiedzieć, to trzeba najpierw mieć wiedzę w temacie. Czego tu wymagać od pulitologa, on na okrągło umie gadać nawet parę godzin, tylko co z tego gadania wynika. Za to jako bodygard starosty spisuje się na medal. Kto ogląda sesje, to może zauważyć jak w obronie swojej królowej, rzuca się do gardeł wszystkim jej oponentom. Czopek, podnóżek i wycieraczka w jednym.
debilokracja
debilokracja 24.08.2021, 18:21
Zero szacunku dla ludzi którzy godzą się pracować w służbie zdrowia. Przez nich nie zmieni się nic.
Arek
Arek 24.08.2021, 10:39
Cóż, niedlugo to ten szpital przerobią na hospicjum

Pozostałe