W rocznicę Bitwy pod Komarowem

  • 23.08.2021, 08:57
  • ak
W rocznicę Bitwy pod Komarowem
Na ostatni weekend tego miesiąca (28-29 sierpnia) zaplanowano w Wolicy Śniatyckiej obchody 101. rocznicy Bitwy pod Komarowem.

Uroczystości organizują wspólnie wójt i rada gminy, 19. Batalion Zmechanizowany w Chełmie, 2. Hrubieszowski Pułk Rozpoznawczy oraz Stowarzyszenie Aktywni w Kulturze. Pierwszego dnia, o godz. 17 rozpocznie się koncert pieśni patriotycznej i żołnierskiej w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego. Później uczestnicy spotkają się przy ognisku.

Nazajutrz (godz. 9.30) odprawiona zostanie msza w intencji poległych, a po nabożeństwie ceremoniał wojskowy, koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Hrubieszowska”, pokazy wyszkolenia bojowego oraz akcja krwiodawstwa.

Honorowy patronat nad uroczystościami objął prezydent Andrzej Duda.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe