Już po żniwach. Powiatowe dożynki w Sitnie

  • 20.08.2021, 08:21
  • ak
Już po żniwach. Powiatowe dożynki w Sitnie
W Sitnie odbędą się w najbliższą niedzielę (22 sierpnia) dożynki powiatu zamojskiego. Święto plonów zostanie zorganizowane przy miejscowej szkole.

Dożynkowy korowód ruszy przez wieś o godz. 10. Już w miejscu imprezy nastąpi jej oficjalne rozpoczęcie, a także wręczenie odznaczeń "Zasłużony dla Rolnictwa". W samo południe odprawiona zostanie zaś dziękczynna msza święta. Po nabożeństwie rozpocznie się zabawa.

Wystąpi Zespół Pieśni i Tańca Zamojszczyzna, zostaną rozstrzygnięte konkursy na dożynkowe wieńce. Zaplanowano również animacje dla dzieci oraz występy lokalnych zespołów. Od godz. 16 na dożynkowej scenie mają występować "Czerwone Gitary", "Energy Girls", "Power Play", "TeX" oraz "Pozytywnie albo wcale". Na zakończenie zaplanowano dyskotekę z DJ-em.

Do udziału w wydarzeniu zachęcają starosta zamojski Stanisław Grześko oraz wójt Sitna Krzysztof Seń. Honorowy patronat nad dożynkami objął prezydent Andrzej Duda. Jednym z patronów medialnych jest redakcja Kroniki Tygodnia.

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe