Zwierzyniec: Nici z zarobku. Straciła sprzedając kredens

  • 19.08.2021, 08:09
  • ak
Zwierzyniec: Nici z zarobku. Straciła sprzedając kredens Fot. pixabay.com
Kolejna osoba oszukana podczas sprzedaży na portalu internetowym to mieszkanka Zwierzyńca. Kobieta chciała spieniężyć kredens i zamiast zarobić, straciła.

Poszkodowana opowiedziała policjantom, że holenderski mebel wystawiła w internecie za 400 złotych. Kupiec znalazł się szybko, co bardzo ją ucieszyło. 

– Jako potwierdzenie zamówienia ze strony kupującej pokrzywdzona otrzymała link z informacją, że jest to link do odebrania środków. Po jego otworzeniu należało wpisać dane z karty bankomatowej. 46-latka wpisała żądane informacje. Po tym próbowała się zalogować na swoje konto jednak bezskutecznie – opowiada Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Kobieta zatelefonowała więc na infolinię i usłyszała, że jej rachunek został zablokowany, gdyż wykryto dokonywanie na nim podejrzanych operacji. Mieszkanka Zwierzyńca dowiedział  się również, że ktoś w jej imieniu złożył trzy wnioski o pożyczki. Bank zablokował wypłatę dwóch, natomiast jednej na prawie 2 tysięcy złotych nie udało się anulować. Oszust zdążył pobrać pieniądze.

Czytaj także: 23-latka na handlu w internecie straciła 3 tys. zł

Policja kolejny raz apeluje o rozsądek i rozwagę. Uczula, by nie klikać w takie linki, a już na pewno nie wprowadzać tam danych dostępowych do swoich kont bankowych.

– Dokładnie czytajmy regulamin portalu, zwłaszcza informacje na temat form zapłaty za towar. Warto poczytać informacje, które ostrzegają przed oszustami wskazując metody ich działania – podpowiada policjantka i dodaje, że dobrym pomysłem na zmniejszenie ryzyka utraty oszczędności jest także założenie odrębnego rachunku – konta roboczego i przeznaczenie go do obsługi tego typu transakcji. Tu zaś należy ustawić odpowiednie limity dziennych transakcji.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe