Kolejne oszustwo. Na sprzedaży straciła 3 tys. zł

  • 18.08.2021, 12:00
  • ak
Kolejne oszustwo. Na sprzedaży straciła 3 tys. zł Fot. pixabay.com
To nie pierwszy taki przypadek, nie drugi, nie trzeci... Było ich naprawdę wiele. Ale mimo medialnych publikacji i apeli policji wciąż są ludzie, którzy dają się nabierać internetowym oszustom.

Tak stało się w przypadku mieszkanki powiatu biłgorajskiego, która poprzez jeden z portali chciała sprzedać elektryczną szczotkę do włosów. Ledwie zamieściła ofertę, a już odezwała się do niej osoba zainteresowana kupnem.

– Po dogadaniu szczegółów dotyczących transakcji kupująca podesłała 23-latce link, za pośrednictwem którego miała odebrać pieniądze. Kobieta wpisała dane swojej karty bankomatowej, numer PESEL oraz imię i nazwisko. Następnie pojawiła się strona banku, na której zalogowała się podając swój login i hasło oraz kod aktywacyjny. Po chwili coś zaniepokoiło kobietę. Sprawdziła swoje konto i okazało się, że został z niego wykonany przelew na kwotę ponad 3 tysięcy złotych – relacjonuje całą sytuację Joanna Klimek, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju.

I ponawia apel, aby podczas transakcji pieniężnych lub kontaktów telefonicznych dotyczących wpłat, zachować szczególną ostrożność. Zwłaszcza, że oszuści w większości przypadków wykorzystują nieuwagę, pośpiech i zwykłą naiwność, a nie zaawansowane oprogramowanie czy nowe technologie. Niezmiernie istotne jest również chronienie swoich danych. Nikomu nie powinno się przekazywać loginów, haseł czy kodów aktywujących.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe