Ślązak zgubił się w lesie. Pomogli policjanci ze Szczebrzeszyna

  • 17.08.2021, 13:00
  • ak
Ślązak zgubił się w lesie. Pomogli policjanci ze Szczebrzeszyna Fot. pixabay.com
Wycieczka trwała dłużej, niż turysta sobie założył. Przy okazji najadł się strachu, bo poszedł do lasu i zabłądził. Na szczęście z pomocą mieszkańcowi Śląska przyszli policjanci ze Szczebrzeszyna.

Na wyprawę w poszukiwaniu grzybów do lasu w okolicach Szczebrzeszyna 65-latek wybrał się w poniedziałek, 16 sierpnia rano. Pogoda była piękna, okoliczności przyrody również, więc szedł i szedł przed siebie, aż w końcu zorientował się, że nie wie gdzie jest. Ślązak nie potrafił też znaleźć drogi wyjścia z lasu. Na szczęście miał przy sobie telefon komórkowy. Wybrał nr 112, został przekierowany do dyżurnego zamojskiej komendy, powiedział mu o swoim problemie i na pomoc zagubionemu turyście wysłano patrol ze Szczebrzeszyna.

Mundurowi zatelefonowali do 65-atka, a on opisywał im okolicę, w której się znajdował. Funkcjonariusze na tyle dobrze znają podległy sobie teren, że ustalili lokalizację mężczyzny i dzięki kolejnym wskazówkom pomogli mu znaleźć drogę wyjścia z lasu. Mężczyzna wyszedł wprost na oczekujących na niego funkcjonariuszy.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
A
A 18.08.2021, 15:29
"Funkcjonariusze na tyle dobrze znają podległy sobie teren, że ustalili lokalizację mężczyzny" ...i dlatego chyba nigdy nie zrozumiem, po co został uruchomiony numer 112. No, chyba że wyłącznie jako centrala telefoniczna, bo w sprawie lokalizacji trudno się tam z kimś dogadać.
 hanys
hanys 17.08.2021, 19:07
Z Knurowa

Pozostałe