Tomaszów Lubelski: Trzy dni dla krwiodawców

  • 19.08.2021, 06:00
  • wd
Tomaszów Lubelski: Trzy dni dla krwiodawców
Oddział terenowy RCKiK przy ul. Lwowskiej 82 w Tomaszowie Lub. od 13 sierpnia jest otwarty już nie dwa, ale trzy dni w tygodniu. Krwiodawcy się cieszą, dyrektor RCKiK ma nadzieję, że dzięki temu krwi będzie więcej.

Przed pandemią stacjonarny punkt pobrań krwi w Tomaszowie Lub. działał od poniedziałku do piątku. Od grudnia ub. roku był otwarty tylko dwa dni w tygodniu, w poniedziałek i w piątek. Tłumaczono nam wtedy, że jest to decyzja biznesowa dotycząca opłacalności. Zrobiona została analiza korzyści, które RCKiK ma z ilości donacji z całego tygodnia i kosztów funkcjonowania punktu stacjonarnego. W poniedziałki i piątki zgłaszało się najwięcej krwiodawców. 

Więcej w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe