Zamość: Nie chcą przystanku pod oknami

  • 18.08.2021, 06:00
  • Leszek Wójtowicz
Zamość: Nie chcą przystanku pod oknami Fot. Leszek Wójtowicz W piątek (13 sierpnia) na miejscu planowanej zatoki trwały prace budowlane.
Protestują przeciwko budowie przystanku, zatoki dla autobusów i postoju taksówek pod oknami bloku przy ul. Piłsudskiego 10. Zebrali podpisy i zwrócili się do prezydenta miasta o zmianę lokalizacji. – Zatokę dla autobusów można wybudować przy pawilonach Sezam i Stokrotka. Tam nikomu nie będzie przeszkadzała – przekonują mieszkańcy.

Trwa przebudowa ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Zamościu.

– W poniedziałek (9 sierpnia – przyp. red.) wychodzę na balkon, patrzę, a tu taka historia – wspomina Kazimierz Pudełko, przewodniczący Zarządu Wspólnoty Mieszkaniowej „Nasz Dom 2000” przy ul. Piłsudskiego 10. – Sprzed bloku wycięto kilkanaście drzew i krzewów, które do tej pory stanowiły naturalną osłonę przez kurzem, spalinami i hałasem, wytyczono i przygotowano miejsce pod zatokę autobusową i towarzyszącą jej infrastrukturę, czyli chodnik i ścieżkę rowerową. Okazało się, że wszystko powstaje w odległości mniejszej niż 5 m od okien naszych mieszkań. Nikt nas nie pytał o zdanie, nikt niczego nie uzgadniał, nikt nas nie informował o planowanych zmianach.

Autobusy miejskie i taksówki zatrzymywały się jednak przed ich blokiem przed przebudową ul. Piłsudskiego.

– Ale blok do zatoki autobusowej dzieliło kilkanaście metrów, mieliśmy otulinę z drzew i krzewów, a w części byliśmy nawet oddzieleni od przystanku metalowym płotkiem – dodaje pan Mateusz, mieszkaniec bloku.

Więcej na ten temat w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
PIK
PIK 19.08.2021, 10:22
A dlaczego w tym bloku elewacja balkonowa jest od ulicy ?
Dawid
Dawid 18.08.2021, 23:59
Plan przebudowy jest ogólnodostępny dla wszystkich w internecie od kilku miesięcy... Trochę późno się obudzili. W chwili obecnej zmiana planu jest nierealna, potrzeba czasu, pieniędzy i zgód... Niech ta przebudowa się już zakończy, bo w chwili obecnej jest tragedia - zarówno dla pieszych, jak i zmotoryzowanych.
Pieszy
Pieszy 19.08.2021, 20:44
Dla zmotoryzowanych zawsze jest przejazd ale o pieszych się zapomina i brak przejścia jakkolwiek, chodników nie ma po obu stronach zakaz

Pozostałe