Zamość rozkopany jak nigdy

  • 17.08.2021, 07:30
  • Anna Szewc
Zamość rozkopany jak nigdy
Część inwestycji drogowych w mieście zakończy się jesienią, ale niektóre mają być prowadzone jeszcze w roku przyszłym, a nawet 2023.

Roboty na Starym Mieście, drogowcy na ulicach Partyzantów i na Szczebrzeskiej, zamknięty przejazd ul. Piłsudskiego. Lada dzień ruszą jeszcze prace na ul. Dzieci Zamojszczyzny, pełniącej funkcję obwodnicy. Tak wielu drogowych inwestycji w jednym czasie w Zamościu nie było nigdy. I nigdy zmotoryzowani nie mieli tak skomplikowanego życia.

Krzysztof Pogudź z Zamościa jako taksówkarz pracuje od 2015 roku, a wcześniej, jeszcze w latach 90. był instruktorem nauki jazdy. Ma więc Zamość zjeżdżony wszerz i wzdłuż. Mówi, że jeszcze nigdy po mieście nie było tak trudno się przemieszczać, jak obecnie.

– Pół biedy, jak klient z Nowego Miasta zamówi kurs na Karolówkę. Jakoś da się przejechać Peowiaków, obok zamkniętego odcinka ul. Piłsudskiego. Gorzej, kiedy ktoś życzy sobie dotrzeć na starówkę, powiedzmy w rejon Ratusza, wtedy już trzeba zrobić masę niepotrzebnych kilometrów – mówi kierowca. 

Gdzie w Zamościu trwają prace drogowe? Gdzie utrudnienia pojawią się w najbliższym czasie? Jak długo to jeszcze potrwa? Szczegóły w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Anna Szewc

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
czytaliscie?
czytaliscie? 26.08.2021, 20:30
https://www.dziennikwschodni.p…
Zawisza Ciemny
Zawisza Ciemny 18.08.2021, 09:00
Bajzel na ,,Piłsudskiego - Sadowa'' jest full-wypas i zapewne będzie trwał do ,,usranej śmierci''
starka
starka 25.08.2021, 08:33
Niestety gospodarza Zamość ogarnęła betonoza, szereg utwardzeń uważam za zbędne i ograniczające przyrodę.

Pozostałe