Szturm Twierdzy Zamość 2021 już w weekend

  • 16.08.2021, 06:30
  • ak
Szturm Twierdzy Zamość 2021 już w weekend Fot. Archiwum KT Szturm Twierdzy Zamość to jedna z tych imprez, bez których trudno sobie wyobrazić miejski kalendarz wydarzeń.
To będą trzy dni dla miłośników historii i pasjonatów historycznych rekonstrukcji. Od 20 do 22 sierpnia w potrwa XIX edycja plenerowego widowiska Szturm Twierdzy Zamość.

Za sprawą grup rekonstrukcyjnych będziemy mieć szansę uczestnictwa w żywej lekcji historii i podróży do wydarzeń z 1648 roku. 

Już w piątek (20 sierpnia) w samo południe amfiteatrze rozpocznie się Jarmark Historyczny, będą również pokazy ptaków drapieżnych, a na godz. 21 zaplanowano w rejonie Nowej Bramy Lubelskiej początek bitwy nocnej.

Nazajutrz jarmarczne handlowanie ruszy o godz. 10. Wtedy również otworzą się podwoje Karczmy Hetmana. Na 14 jest planowane widowisko ukazujące przekazanie okupu Chmielnickiemu, zaś godzinę później z koncertem wystąpi Zespół Muzyki Danej Capella All`antico. A wieczór (godz. 18) przyniesie historyczną potańcówkę z zespołem Bergamasca. 

Szturm Twierdzy Zamość 2018 - ZDJĘCIA, FILMY

Ta sama grupa w niedzielę (na Rynku Wielkim) poprowadzi od godz. 10 warsztaty tańców dworskich. Między 11 a 12 pod ratuszem przeprowadzona zostanie gra "Wojna o Ordynację", w planach jest również pokaz żonglerki i tańców. Całość ma się zakończyć ok. godz. 18.

Przez każdy z trzech dni Szturmu Twierdzy Zamość zwiedzać będzie można obozowisko wojsk zlokalizowane na terenie za Furtą Wodną. Prowadzone będą również warsztaty i animacje dla dzieci. A Zamość będzie można zwiedzać z przewodnikiem. Wyjścia grup z mostu Nowej Bramy Lubelskiej są planowane na godz. 12 i 15 w piątek, a także 10, 12 i 15 w sobotę i niedzielę.

Szturm Twierdzy Zamość 2017 - ZDJĘCIA

Szczegóły programu w informatorze CO? GDZIE? KIEDY?

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ola
Ola 18.08.2021, 10:18
Pokaz ptaków.??powinny latać wolno, a nie być uwiązane na sznurku, nie wiem kogo taki widok może cieszyć.

Pozostałe