Są pieniądze na dojazd do pól

  • 12.08.2021, 08:00
  • lew
Są pieniądze na dojazd do pól Rolnikom łatwiej będzie dojechać do pól.
W Urzędzie Marszałkowskim w Lublinie podpisano umowy na modernizację lub budowę dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Wśród samorządów, które dostały wsparcie są gminy z naszego regionu.

Podpisano pierwsze 40 umów na łączną kwotę ponad 3 mln zł. Dzięki otrzymanemu wsparciu ze środków celowych budżetu województwa samorządy zmodernizują ponad 21 km dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Wysokość przekazywanej dotacji celowej wynosi do 70 proc. (w przypadku budowy drogi) i do 60 proc. (przy modernizacji drogi).

Z powiatu biłgorajskiego umowy podpisały gminy Goraj i Łukowa. – Na budowę drogi nazywanej przez mieszkańców Malowiczka Południe w Łukowej I dostaliśmy 120 tys. zł, co stanowi 58 proc. wartości zadania – cieszy się wójt gminy Łukowa Stanisław Kozyra. – Obecnie to polna droga przy której po obu stronach znajdują się pola uprawne. Planujemy wykonanie podbudowy i położenie asfaltu na długości 650 m. Droga będzie miała szerokość 3,5 m. Bardzo się wszyscy cieszymy się, że dojazd do pól będzie za niedługo ułatwiony.

Więcej szczegółów w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

lew

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe