Dziura na dziurze. Jak jeździć po takich drogach?

  • 14.03.2017, 05:51
  • bn
Dziura na dziurze. Jak jeździć po takich drogach?
Wiele dróg w naszym regionie wygląda jak po bombardowaniu. Pełno tam dziur, wertepów, kolein, wyrw. Kiepsko wyglądają też pobocza tych traktów. Nie tylko kierowcy tracą już cierpliwość.

"Z uwagi na liczne interwencje i komentarze mieszkańców dotyczące stanu dróg powiatowych w naszej gminie, przekazuję informację o sposobie postępowania w przypadku uszkodzenia samochodu spowodowanego złym stanem nawierzchni – czytamy w dość zaskakującym oświadczeniu Kazimierza Misztala, burmistrza Krasnobrodu na stronie www.krasnobrod.pl. "W przypadku uszkodzenia auta na drogach powiatowych należy skierować podanie do zarządcy drogi o wypłacenie odszkodowania".  

Burmistrz Krasnobrodu stracił już chyba cierpliwość. W oświadczeniu (on sam woli je nazywać "informacją") zamieszczonym na stronie krasnobrodzkiego UM instruuje poszkodowanych właścicieli samochodów co należy do takiego podania dołączyć. Powinna się tam znaleźć notatka policji z takiego zdarzenia (lub jej kserokopia). Warto dołączyć zdjęcie uszkodzonego auta oraz fakturę za naprawę.

Burmistrz podaje też dla zainteresowanych adres zamojskiego Zarządu Dróg Powiatowych. Nie tylko. 

W oświadczeniu-informacji zamieszczono także wykaz dróg znajdujących się na terenie gminy Krasnobród, ale zarządzanych przez powiat zamojski. Niestety, większość z nich od dawna wymaga generalnego remontu. To m.in. droga z Krasnobrodu do Wólki Husińskiej, z Krasnobrodu do Majdanu Wielkiego, z Suchowoli do Majdanu Wielkiego, z Krasnobrodu do miejscowości Szur, z Krasnobrodu do Grabnika, z Malewszczyzny do Starej Huty oraz z Jacni do miejscowości Zielone. 

"Jednocześnie informuję, że wystąpiłem pisemnie do starosty zamojskiego (oraz kilkanaście razy telefonicznie do zarządcy) o podjęcie natychmiastowych działań związanych z poprawą przejezdności wymienionych dróg" – napisał burmistrz Kazimierz Misztal.

Skąd taka determinacja krasnobrodzkiego UM? 
– Nie chodzi o to, żeby wytykać komuś winy. Trzeba jednak zrozumieć w jakiej jesteśmy sytuacji. Nasza gmina ma charakter turystyczno-uzdrowiskowy. Wiele osób żyje z prowadzenia ośrodków czy np. gospodarstw agroturystycznych. Jednak trudno jest do Krasnobrodu dojechać, bo drogi są w fatalnym stanie. To zniechęca turystów i kuracjuszów – tłumaczy burmistrz Kazimierz Misztal. – Tak nie powinno być! 

Burmistrz przypomina, że gmina Krasnobród dołożyła jakiś czas temu 145 tys. zł na remont powiatowych dróg. Niewiele to jednak pomogło. 
– Za te pieniądze wykonano jakieś dwa kilometry tzw. nakładek na drogach. To jest skuteczna, dobra metoda, bo remont wykonuje się na całości danego traktu. Kłopot w tym, że tak naprawdę była to tylko kropla w morzu potrzeb – mówi z żalem burmistrz Kazimierz Misztal. I dodaje: – Niestety, remonty prowadzone przez zamojskie starostwo mają przeważnie tzw. charakter cząstkowy. To się nie sprawdza, bo nasze drogi są już zbyt zdegradowane.

– To już nie jest degradacja drogi, to jakaś... masakra! – denerwuje się tymczasem 37-letni pan Piotr z Zamościa, który zadzwonił do nas w tej sprawie. – Jechałem od strony Zamościa do Krasnobrodu. Do miejscowości Jacnia droga była poprawna. Potem zaczęła przypominać ser szwajcarski. Po prostu jest tam dziura na dziurze. Niektóre z tych wyrw były zresztą czymś zasypane czy połatane. 

Więcej na ten temat w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia. 

bn
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
nie tylko za drogi
nie tylko za drogi 17.03.2017, 19:08
Na dziury w drogach jest jeden skuteczny sposób: zdelegalizować partię, która do tej sytuacji dopuściła. Ludzie piszą krytyczne komentarze o stanie dróg, a jak przyjdą wybory to i tak zagłosują na PSL ze strachu przed np. utrata pracy, bo większość niestety partyjnie umoczona.
Jan
Jan 14.03.2017, 10:10
Bo to tylko Krasnobród? Inne gminy nie żyją z turystyki, żeby dokładać powiatowi do "łatania", a do gminy prowadzi tylko droga powiatowa. Proponuję się tak codziennie tą drogą Panu Staroście do pracy przejechać... Jak nie urwie łba, to przynajmniej koło.
MPOIS
MPOIS 14.03.2017, 09:56
Rzeczywiście trzeba przyznać, że chyba żadna z miejscowości nie została zapomniana tak przez masz powiat, jak Krasnobród. Z każdej strony masakra, a przecież to podobno uzdrowisko. Może komuś zależy, żeby Zwierzyniec czy nawet Jacnia bardziej się rozwijały kosztem Krasnobrodu...Mimo wszystko ludzie jeszcze do Krasnobrodu przyjeżdżają czy będą wracać? Zależy od tego ile zapłacą za naprawę aut...
Mieszkaniec
Mieszkaniec 14.03.2017, 09:23
W miejscowości Latyczyn gmina Radecznica dziura na dziurze!!! A niektóre dziury łatane pisakiem!
Maaa
Maaa 14.03.2017, 10:00
Tu nie chodzi o to, żeby się licytować, bo gdyby każdy wymienił gminę i jakąś złą, dawno nie remontowaną drogę to można by było w nieskończoność - na drogi ludzie narzekali i będą narzekać. Jednak tu nie chodzi o jakąś małą miejscowość, gdzie niewielka ilość mieszkańców ma problem z dojazdem, ale o to, że do miejscowości uzdrowiskowej, w której ludzie żyją z turystyki ciężko znależć przejezdną drogę!

Pozostałe