Stracił na zakupach, ktoś wziął za niego kredyt

  • 10.08.2021, 15:15
  • ak
Stracił na zakupach, ktoś wziął za niego kredyt Fot. pixabay.com
Kolejna osoba oszukana podczas transakcji w sieci. 26-latek z powiatu zamojskiego zamiast zarobić na sprzedaży telefonu, stracił 1700 zł.

Zgłaszając sprawę policji młody mężczyzna opowiedział, że swoją komórkę wystawił w internecie za 900 zł. Już tego samego dnia znalazł się kupiec. Ustalili szczegóły transakcji i zaraz po tym 26-latek otrzymał link rzekomo niezbędny do sfinalizowania zakupu.

Zrobił to, co wiele innych, oszukanych wcześniej osób: kliknął, wpisał login i hasło do konta bankowego, dane karty bankomatowej łącznie z kodem PIN oraz PESEL. Po tym przekazał również przesłany kod autoryzacyjny. Wtedy pojawiła się informacja, że kod jest błędny, a po kilkunastu minutach przyszedł komunikat, że na koncie dokonano wpłaty, a następnie wypłaty gotówki.

– Zaniepokojony pokrzywdzony skontaktował się z bankiem i w rozmowie z konsultantem dowiedział się, że na jego dane został zaciągnięty kredyt w wysokości 1700 złotych, który został następnie wypłacony. Zablokował dostęp do konta i karty płatniczej, jednak pieniędzy już nie odzyskał – opowiada Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

I ponawia apel o ostrożność i rozwagę podczas zawierania transakcji przez internet. Jeśli nieznana osoba wysyła nam link, który otwiera stronę, gdzie mamy podać swoje dane - zachowajmy czujność. Najlepiej z tego nie korzystać.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe