Pow. zamojski: Przeszła burza. Strażacy interweniowali ponad 20 razy

  • 09.08.2021, 08:10
  • ak
Pow. zamojski: Przeszła burza. Strażacy interweniowali ponad 20 razy Fot. KM PSP Zamość
Dzisiaj od wczesnego rana strażacy z Zamościa odebrali już blisko 20 zgłoszeń dotyczących interwencji po burzy, jak przeszła nad regionem. Najpoważniejsza sytuacja jest w gminie Komarów-Osada, ale silny wiatr spowodował straty również w innych.

Jak informuje mł. bryg. Andrzej Szozda, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu, zdecydowana większość z 19 podjętych interwencji dotyczy powalonych drzew i konarów, uszkodzonych dachów budynków. Najważniejsze jest jednak, że podczas nawałnicy nikt nie został poszkodowany.

W Śniatyczych (gm. Komarów-Osada), porywisty wiatr zerwał lub uszkodził dachy trzech stodół oraz jednego domu. Dach na budynku mieszkalnym został zerwany także w Dubie. 

– W Sitnie przewróciła się hala namiotowa na zaparkowany wewnątrz samochód ciężarowy. Pozostałe działania dotyczy usuwania powalonych drzew i konarów w większości na terenie gmin: Komarów – Osada, Krasnobród, Łabunie. Działania trwają – donosi na gorąco Andrzej Szozda.

W działaniach zaangażowane były zastępy z JRG Zamość, Czasowego Posterunku PSP w Krasnobrodzie oraz pobliskie ochotnicze straże pożarne. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu plandekami budynków oraz usunięciu przy pomocy pilarek drzew i konarów stwarzających zagrożenie w ruchu.

ak

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe