Hrubieszów: Miliony dla szpitala. Prezent od starostwa

  • 06.08.2021, 10:20
  • ak
Hrubieszów: Miliony dla szpitala. Prezent od starostwa Fot. Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie Umowa o przekazaniu pieniędzy została podpisana w czwartek, 5 sierpnia.
2,5 mln złotych przekazał powiat hrubieszowski miejscowemu szpitalowi.

Umowa w tej sprawie została podpisana w czwartek, 5 sierpnia przez starostę Anetę Karpiuk i Alicję Jarosińską, dyrektor SP ZOZ w Hrubieszowie.

Skąd pomysł na to wsparcie dla szpitala? Szefowa samorządu odkreśliła, że przekazane środki mają na celu "pomóc szpitalowi w wyjściu z trudnej sytuacji finansowej oraz zapewnić stabilność działania hrubieszowskiej placówki".

2,5 mln złotych zagwarantuje uregulowanie bieżących zobowiązań oraz zapewni płynność finansową szpitala.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (20)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
PO kontroli
PO kontroli 18.08.2021, 12:54
Wydało się Gałecki przepierniczył 6 milionów z gestem premium dla lekarzy.Oficjalnie podano na sesji.
Jeszcze
Jeszcze 12.08.2021, 07:46
Z 5 takich prezentów i przekręty Gałeckiego będą załatane.
Jożin z Prehoryła
Jożin z Prehoryła 10.08.2021, 05:46
Cieszcie się radni z Nieledwi, klubowicze z WC i Platana, że do Trzeszczan będzie droga a w Obrowcu nadal dziury, Gdzie w Polsce inwestycję zaczyna się od środka drogi i szumnie nazywa się przebudowę odcinka drogi Hrubieszów - Skierbieszów. Tak dla przypomnienia droga na terenie powiatu zamojskiego na odcinku Grabowiec-Skierbieszów jest już przebudowana i nie za tak astronomiczną sumę. I co teraz blado to widzę
sens
sens 10.08.2021, 08:25
no właśnie i to jest ich strategiczne podejście. Zrobić na tej trasie odcinek w najlepszym stanie, a mieszkańcy Trzeszczan i tak będą tłuc się do Hrubielowa po wertepach.
No ale wiedzą że w tej kadencji to pierwsza i ostatnia ich inwestycja
bo kasy ju z nie dostanoo
5 mln pozyskali no szoook, ale skuteczne mamy władze nie ma co
a dziesiątki milionów idą koło nosa dookoła powiatu
kresowy
kresowy 09.08.2021, 11:38
Dlaczego one do pracy przychodzą w piżamkach i nocnych koszulkach?
Pani Starosta
Pani Starosta 08.08.2021, 10:19
Kłamała, że chce ujawnić pierwszą listę szczepień, dyr Gałecki blokował, ale teraz w czym problem w elitach.
Skunks
Skunks 09.08.2021, 08:44
No właśnie, dlaczego do tej pory nie podano do wiadomości mieszkańców nazwisk prominentów, rodzin i znajomych zajączka. Jakie teraz wymyśli pani Starosta wykręty?? Bo ten numer, że dyrektor szpitala nie chce udostępnić nazwisk już obecnie nie przejdzie. Przecież nowa pani Dyrektor ma dostęp do wszystkich dokumentów, to w czym problem?! Jeżeli nie chcą upublicznić tych danych, to już na bank jest pewne, że na liście znalazły się nazwiska przychylne obecnej władzy, a być może także sami włodarze powiatu. Jeżeli chcecie być tacy transparentni i nie mający rzeczywiście nic do ukrycia, to najwyższy czas pokazać tę listę, a nie chować głów w piasek.
gdzie wyniki kontroli
gdzie wyniki kontroli 09.08.2021, 08:39
no właśnie, nawet tego nie potrafią doprowadzić do końca
ale zamęt wprowadzić to pierwsi
oczywiście wszystko dla dobra mieszkańców powiatu
hipokryci
CORLEONE
CORLEONE 08.08.2021, 08:40
Mafia rządzi mafia daje ,mafia bierze i tak już jest od dawna . Hrubieszów osiągnął poziom mafii włoskiej w życiu politycznym .Tu wszyscy to wielka rodzina i nic tego nie zmieni .Pisać i szczekać nic wam ludzie nie pomoże .Mafia to jest miasto ,miasto to mafia .
Joko
Joko 08.08.2021, 00:04
To ja się też pochwałę:)
Dziecku kieszonkowe w tym miesiącu ,, OFIAROWAŁAM " ;)
Skunks
Skunks 09.08.2021, 08:54
No dobrze, a gdzie focie w 15 pozycjach dokumentujące fakt przekazania kieszonkowego?Musisz zacząć pobierać lekcje od pani Starosty, mistrzyni lansu i bansu, bo tak jak ona, to nikt nie potrafi zrobić Show z byle czego. I do tego te "wyrafinowane" pozy, cha,cha,cha.
Haha
Haha 07.08.2021, 06:41
Miesiąc temu 1,5 mln teraz 2,5 mln teraz jasno widać jak dyr Gałecki zarządzał szpitalem i chciał puścić z torbami, co tu bronić murem.
Ciekawe
Ciekawe 08.08.2021, 08:13
Ile jeszcze po kontrolach NIK i CBŚ milionów trzeba będzie dołożyć, bo to tylko po kontroli PIP.
prezent????
prezent???? 06.08.2021, 12:30
ludzie....

takie prezenty to każdy samorząd w Polsce robi non stop by instytucje podległe działały jak należy
ale żeby z tego robić uroczystość
to jakaś paranoja
no ale w powiecie hrubieszowskim od pewnego czasu nowa JAKOŚĆ:)

niech się inne uczoo jak sie żondziii
Olo
Olo 06.08.2021, 11:30
Organ założycielski i nadzorujący daje swojej jednostce z własnego budżetu kasę bo ta ma problemy z płynnością finansową i to ma być prezent?!! Halo!!!! Nie róbcie z ludzi idiotów . To jest konieczność w obecnej sytuacji finansowej szpitala. To tak samo jak przebudowa dróg. Od tego jest powiat czy też gmina żeby za NASZE pieniądze to robić. To żaden wyczyn wydać pieniądze zaplanowane w budżecie.
oswiata
oswiata 06.08.2021, 12:27
nooo
to w sumie zaraz będzie post że przekazują kasę do szkół

przecież powszechnie wiadomo, że samorząd dokłada do oświaty

ja pierdzie..... ale robią z ludzi de....li
Agnes
Agnes 06.08.2021, 13:10
Z tą droga to też prawda. Zrobiłam/ zrobiłem Wam drogę. Kurczę przecież nie nam tylko wszystkim i nie ty tylko za nasze pieniądze, z podatków. Przecież to nic nadzwyczajnego. Po to jest samorząd do cholery. I jeszcze najlepsze że wszyscy wciskają ciemnotę, że przebudowa przyczyni się do rozwoju. Tak jak ta droga w Trzeszczanach. A jaki tam biznes powstanie czy też miejsca pracy. Jakie tereny inwestycyjne ma powiat czy gmina. Bełkot wyborczy i nic więcej. Może kiedyś ludzie oprzytomnieją i zauważą, że w XXI wieku przebudowa drogi z lat 60 to nic nadzwyczajnego . To po prostu konieczność. Popatrzcie na powiat chełmski . Przebudowują drogi po 10,15 km w jednym odcinku ale tam nikt piersi do orderu nie nastawia. Od tego są Nasi wybrańcy i urzędnicy. A co do przebudowy tej drogi to najgorszy odcinek jest w miejscowości Obrowiec. I tu kłania się zasada logiki. Ten co jedzie do Trzeszczan musi przejechać tą droga przez Obrowiec ale ten co jedzie tylko do Obrowca z tego dobrodziejstwa przebudowy nie skorzysta. Ja rozumiem kalkulacje wyborcze ale ona pozostaje w całkowitym oderwaniu od rzeczywistości.
Miłego dnia wszystkim czytającym.!
Dobre
Dobre 06.08.2021, 19:47
Do tego czesto piszo ze to strategiczna droga

Ponad 500 km drog powiatowych ale te 3 km sa srraegiczne
😂😂😂😂
Obrowiec
Obrowiec 08.08.2021, 23:31
Strategiczna napewno dla wspierających i samej zainteresowanej...inaczej byłby klops
Ups
Ups 13.08.2021, 23:30
Trzeba się uśmiechnąć do radnego gminy może wyciśnie jaki grosz od koleżanki. A nie....zapomniałam u Was nie będzie tak szybkiego efektu. To nie dla nich.

Pozostałe