Gm. Zamość: Rośnie hala w Kalinowicach

  • 06.08.2021, 08:18
  • ak
Gm. Zamość: Rośnie hala w Kalinowicach Fot. UG Zamość
Trwa budowa hali sportowej przy szkole w Kalinowicach. To duża inwestycja, więc na jej finał trzeba jeszcze poczekać.

W najbliższym roku szkolnym zajęcia wychowania fizycznego będą w placówce odbywały się tak, jak dotychczas, bo finał zadania zaplanowano dopiero na jesień 2022 roku. Całość ma kosztować blisko 5,5 mln zł, z czego 2,7 mln gmina pozyskała z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Nowa sala sportowa posłuży nie tylko uczniom z Kalinowic, ale też lokalnej społeczność, bo będzie wykorzystywana w celu rekreacji i aktywnego spędzania wolnego czasu.

Powstanie sala o wymiarach 18m x 36m w świetle, wysokość od 7,60m – 8,85 m. Przy niej będzie zaplecze zlokalizowane na dwóch poziomach. Parter jest zarezerwowany na przebieralnie, natryski i toalety, a także gabinet dla nauczycieli w-f oraz magazyn sportowy. Na piętrze będzie mniejsza sala do gimnastyki z węzłem sanitarno-higienicznym i szatnią. 

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe