Gm. Zwierzyniec: Pożar domu w Bagnie

  • 05.08.2021, 11:00
  • ak
Gm. Zwierzyniec: Pożar domu w Bagnie Fot. KM PSP Zamość Straty sięgnęły ok. 300 tys. zł
Przez 4 godziny 8 strażackich zastępów walczyło z pożarem jednorodzinnego domu w Bagnie (gm. Zwierzyniec). Budynek jest zniszczony, na szczęście nikt z domowników nie ucierpiał.

Zgłoszenie spłynęło do komendy w Zamościu we wtorek, 3 sierpnia tuż przed godziną 14. Wynikało z niego, że pali się dom, w którym mogą przebywać ludzie. Na miejsce natychmiast ruszyła jednostka JRG ze Szczebrzeszyna oraz pobliskie OSP ze Zwierzyńca, Kosobud, Turzyńca i Wielączy.

Gdy strażacy dotarli na miejsce, w jednorodzinnym domu paliło się użytkowe poddasze, strych i weranda. Ogień szybko się rozprzestrzeniał i zagrażał pobliskiemu domowi. Na szczęście okazało się, że wewnątrz budynku nikogo nie ma. 

– Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu energii elektrycznej, wprowadzeniu do wnętrza budynku, ratowników w sprzęcie ochrony dróg oddechowych, celem podania jednego prądu wody w natarciu na strych budynku. Kolejny prąd wody strażacy podali w obronie budynku sąsiadującego. Ze względu na bardzo dużą temperaturę i brak możliwości wprowadzenia ratowników na strych budynku, do zdarzenia skierowano podnośnik oraz dodatkowe jednostki OSP – relacjonuje mł. bryg. Andrzej Szozda, rzecznik Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu.

Ogień doszczętnie strawił dach i zadaszenie tarasu, spaliły się okna, częściowo również elewacja. Wstępne straty właściciel oszacował na kwotę 300 tys. zł.

ak

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe