Festiwal „Dwa Teatry 2021” odbędzie się w Zamościu

  • 04.08.2021, 11:56
  • Materiał nadesłany
Festiwal „Dwa Teatry 2021” odbędzie się w Zamościu
Tegoroczny, jubileuszowy XX Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry 2021” odbędzie się w Zamościu. Impreza jest planowana między 17 a 20 września. Ta decyzja została oficjalnie przypieczętowana we wtorek, 3 sierpnia.

Porozumienie w sprawie organizacji XX Festiwalu „Dwa Teatry – Zamość 2021” podpisali w miejscowym Ratuszu: Andrzej Wnuk – Prezydent Miasta Zamościa, Agnieszka Kamińska – Prezes Zarządu Polskiego Radia; Jacek Kurski – Prezes Zarządu Telewizji Polskiej i Mateusz Matyszkowicz – Członek Zarządu TVP.

„Dwa Teatry” to Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej, odbywający się w Sopocie od 2001 r. W ubiegłym roku wydarzenie zostało odwołane z powodu pandemii. Zamość po raz pierwszy gości najważniejszy w kraju przegląd telewizyjnych i radiowych spektakli i słuchowisk.

Podczas festiwalu prezentowane będą zgłoszone utwory, których premierowa emisja odbyła się w roku kalendarzowym 2019 i 2020. W konkursie mogą brać udział wszystkie rozgłośnie radiofonii publicznej w Polsce oraz czterech programów ogólnopolskich Polskiego Radia i Teatru Polskiego Radia. W kategorii twórczości radiowej odbędą się konkursy słuchowisk dla dorosłych oraz konkurs słuchowisk dla dzieci i młodzieży. – W kategorii dziecięcej jest zgłoszonych kilkanaście słuchowisk. Są to głównie produkcje Polskiego Radia. Jesteśmy z tego bardzo dumni – mówi Agnieszka Kamińska, Prezes Zarządu Polskiego Radia.

Publiczny nadawca radiowy będzie relacjonować wydarzenia Festiwalu na swoich antenach, stronie internetowej www.polskieradio.pl i w mediach społecznościowych.

W trakcie „Dwóch Teatrów” zostaną również wręczone nagrody w kilku kategoriach telewizyjnych. Ponadto w tym roku Wielkimi Nagrodami Festiwalu za wybitne kreacje aktorskie w Teatrze Polskiego Radia i Teatrze Telewizji Polskiej uhonorowani zostaną: Ewa Wiśniewska i Jerzy Zelnik.

Materiał nadesłany

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
kiedykoniecpisu
kiedykoniecpisu 05.08.2021, 21:37
Jako zamościanin wstyd mi za prezydenta, a PIS przenoszący do Zamościa, gdzie nie ma teatrów ani kultury teatralnej festiwal, tylko po to aby dzielić po raz kolejny do końca naród mam nadzieję skończy zgodnie z tym jak rządzi. Po co nam to na wsi wojna z Gdańskiem. Obrzydliwe ostatnie lata życia w tym kraju.
ak
ak 07.08.2021, 22:03
Drogi Panie, po pierwsze festiwal odbywał się w Sopocie a nie w Gdańsku. Po drugie w Sopocie zdaje się też nie ma teatru i może właśnie o to chodzi. Po trzecie nie nic mi nie wiadomo o wojnie Zamościa z kimkolwiek. Powody przenosin nie są mi znane, ale jeżeli można podejrzewać wojnę to raczej między TVP a Sopotem, a i na ten temat nic nie wiadomo. Nie znam warunków umowy ale władze miasta powinny się interesem miasta a nie politycznym fanatyzmem.

Pozostałe