Dziś wielkie losowanie. Kilka milionów osób ma szansę na wygranie samochodu

  • 04.08.2021, 11:09
  • News4Media
Dziś wielkie losowanie. Kilka milionów osób ma szansę na wygranie samochodu iStock
W środę odbędzie się pierwsze, miesięczne losowanie nagród w loterii szczepionkowej. W finale gry nagrodami są kolejne auta oraz dwa razy po 1 mln złotych.

Do wygrania są dwie toyoty corolla i dwie nagrody pieniężne – po 100 tysięcy złotych. W środę po raz pierwszy od rozpoczęcia Loterii Narodowego Programu Szczepień odbędzie się tak ważne losowanie. Kolejne zaplanowano na 8 września i 6 października. Szanse na zdobycie nagród ma 3,3 mln osób, które zarejestrowały się w tej grze. To zaszczepieni lub osoby, które zgłosiły się do przyjęcia preparatów ochronnych, a stanie się to do końca trwania loterii, czyli do 30 września. Zaznaczyć trzeba, że według statystyk podanych we wtorek, w całym kraju wykonano 34 521 740 szczepień, a w pełni zabezpieczonych jest 17 538 257 osób.

Pieniądze i hulajnogi

Totalizator Sportowy, główny organizator gry, przypomina, że cały czas są przeprowadzane losowania tygodniowe, w których co środę do wygrania jest pięć nagród pieniężnych - po 50 tys. zł każda i 60 hulajnóg elektrycznych. Rozdawane są także nagrody natychmiastowe. Co pięćsetna osoba, biorąca udział w grze, otrzymuje 200 zł, a jedna na dwa tysiące. wygrywa 500 zł. Do tej pory odnotowano już ponad 6,6 tysięcy takich zwycięzców.

Gdzie sprawdzić

Wyniki losowań znajdują się na stronie gov.pl/web/loteria. Dzięki prostej w obsłudze wyszukiwarce można odszukać informacje, czy i kiedy ktoś został zwycięzcą. Podawane jest imię gracza, pierwsza litera jego nazwiska i początkowe cyfry zgłoszonego numeru telefonu. Każdy zwycięzca zostanie też o nagrodzie poinformowany SMS-em. Jego nadawcą będzie Totalizator Sportowy. Kolejna informacja nadejdzie z PKO Banku Polskiego i będzie zawierać kod awizo, kwotę wypłaty i termin ważności kodu, dzięki temu można zrealizować wygraną bezpośrednio w bankomatach należących do banku. Pieniądze można wypłacić także w jego oddziałach. O wygraniu nagród rzeczowych TS poinformuje w ciągu dwóch dni, licząc od następnego po losowaniu. Zarówno środki finansowe jak i hulajnogi czy samochody są zwolnione od podatku dochodowego.

1 mln złotych

Trzeba dodać, że 6 października odbędzie się losowanie finałowe, w którym nagrodami są: dwa razy po 1 mln zł oraz dwa samochody toyota C-HR. W grze mogą uczestniczyć osoby, które ukończyły 18 lat, dokonały kompletnej procedury zaszczepienia i zarejestrowały się w loterii do 30 września. Rejestracja odbywa się poprzez Internetowe Konto Pacjenta na stronie pacjent.gov.pl lub dzwoniąc na Infolinię Narodowego Programu Szczepień pod numer 989.

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe