Werbkowice: Dziury w komunikacji

  • 03.08.2021, 15:35
  • Mariusz Parol
Werbkowice: Dziury w komunikacji Miał być asfalt, a znowu są dziury i kurz. Za rok dwa z tej szutrowej podbudowy niewiele zostanie - skarżą się mieszkańcy Podhorzec.
Czy po zmianie władz gminy Werbkowice zmieniły się priorytety w remontach tamtejszych dróg?

Ponad 3 lata temu w Podhorcach (gm. Werbkowice) wykonano 300 m podbudowy jednej z dróg gminnych. Na zakup kruszywa wydano cały sołecki budżet. Gmina zapłaciła za rozprowadzenie kruszywa. W 2018 r. planowano ten odcinek drogi zalać asfaltem, ale zanim do tego doszło, po wyborach samorządowych zmienił się wójt, a w Podhorcach kto inny został radnym. Obecnie z dawnej podbudowy drogi niewiele zostało.

W 2017 r. Rada Sołectwa Podhorce wspólnie z ówczesnym wójtem gminy Werbkowice Lechem Bojko zadecydowała, że wspólnymi siłami wyremontują prawie 300-metrowy odcinek gminnej drogi w centrum wsi.

 – Droga ta biegnie od sklepu do najbliższego skrzyżowania. Rolnicy jeżdżą tędy na pola ciągnikami, a w okresie żniw kombajny i traktory z przyczepami wypełnionymi zbożem lub z prasą do słomy. To ruchliwa droga – zapewnia Marek Kucy, strażak ochotnik z Podhorzec. – Kamień na podbudowę kupiono jesienią 2017 r. Wydano na to cały fundusz sołecki, prawie 20 tys. zł. Ówczesny wójt gminy Werbkowice zaproponował, aby kruszywo poleżało przez zimę, a latem 2018 r. gmina wynajmie sprzęt i wyrówna podkład na całej długości. I tak było. Gmina Werbkowic zapłaciła za to jakieś 10 tys. zł. Czekaliśmy na zakończenie prac, czyli na położenie asfaltu – relacjonuje dalej Marek Kucy.

Więcej na ten temat w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
jaka zmiana władzy jak ci sami
jaka zmiana władzy jak ci sami 03.08.2021, 23:03
Tych rozrytych przez transport piasku na obwodnice dalej nie porobili tylko dziadowskie kosztowne łaranie co sie zozsypuje
Bronek
Bronek 04.08.2021, 10:51
Masz racje , tyle już lat to trwa . Nikogo to nie interesuje .Skończyło się na obietnicach i oczywiście zwykły kowalski w przypadku remontu zapłaci.

Pozostałe