Tyszowce: Dzieci potrzebują przedszkola!

  • 06.08.2021, 06:09
  • wd
Tyszowce: Dzieci potrzebują przedszkola! Stare przedszkole zagraża bezpieczeństwu, dlatego nie jest użytkowane.
Miasto Tyszowce od kilku lat stara się o pieniądze na budowę nowego przedszkola i żłobka. Bez efektów. Teraz znowu złożyło wniosek. Burmistrz liczy, że w Funduszu Polski Ład pieniądze na tę inwestycję się znajdą, bo w dzieci – przyszłość narodu warto inwestować.

Przedszkole w Tyszowcach istnieje od połowy lat 80. ub. wieku. Zbudowano je wtedy "na szybko". Szkielet miało drewniany, a ściany obito płytami. Cztery lata temu budynek nie dostał już pozwolenia na użytkowanie. Wszyscy byli zgodni co do tego, że stwarza zagrożenie dla przebywających w nim osób, ale nie ma sensu go remontować. W Tyszowcach jest duża murowana szkoła. Wyodrębniono więc w niej pięć klas dla przedszkolaków i tam dzieci przeniesiono. I od tamtego czasu miasto zaczęło starać się o pieniądze na budowę odrębnego budynku dla swoich najmłodszych mieszkańców. Wnioski składano do Funduszu Inicjatyw Lokalnych. Nic z tego nie wyszło. W tym roku znowu pojawiła się szansa i samorząd złożył wniosek do Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Tym razem ma wielkie nadzieje, że władza dostrzeże potrzebę Tyszowiec.

Więcej na ten temat w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

 

wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
wiesiek lublin
wiesiek lublin 08.08.2021, 13:58
osobiście zbierałem tam ludzkie kości, które leżały na wierzchu po zasianiu trawnika i zasadzeniu żywopłotu. zostały zakopane na cmentarzu w obecności księdza.
tyszowiak
tyszowiak 06.08.2021, 20:59
Zdaje się,że w tym miejscu znajduje się nekropolia żydowska i miejsce straceń wielu byłych mieszkańców Tyszowiec w czasie II wojny .
Miśka
Miśka 06.08.2021, 13:38
Najbardziej szkoda dzieci w tej całej sytuacji. W moim mieście jest podobnie i muszę swoim maluchom sama organizować kreatywne zajęcia. Teraz im kupiłam rowerki biegowe woody i robimy sobie wycieczki rowerowe do lasu, malujemy, śpiewamy.
miasto widmo
miasto widmo 06.08.2021, 07:17
Wywalić Warzoche z PUK to kasa się znajdzie .Darmozjad i erotoman dużo kosztuje ,wefisci też są w nadmiarze .Łapy wyciągać po kasę i bzdury gadać tyle ta władza potrafi . Dzieci i tak uciekną z tego za..dupia i kto tu zostanie ch...j cały .Czy kiedyś coś tu się zmieni ? Tyle inwestycji było w planach i nic nie ma .
Tymek
Tymek 06.08.2021, 19:12
Zgadzam się z Panem, w tym miasteczku jest dużo niepotrzebnych inwestycji, które są nie potrzebne. NP. Można zamknąć szkoły z małych wiosek a dzieci przywodzić do gimnazjum, budynek stoi od dwóch lat pusty. Władze szukają nowych rozwiązań zawsze tam gdzie nie trzeba.

Pozostałe