Helikopter wyląduje na dachu szpitala?

  • 05.08.2021, 06:18
  • Leszek Wójtowicz
Helikopter wyląduje na dachu szpitala?
Lądowisko dla helikopterów ratunkowych powinno powstać na dachu nowego budynku szpitalnego. Tak uważają specjaliści firmy Archimed, którzy przedstawili radnym powiatowym koncepcję rozbudowy i modernizacji biłgorajskiego szpitala.

To był najważniejszy punkt sesji rady powiatu, która odbyła się 23 lipca. Szef stołecznej firmy Archimed Michał Grzymała-Kozłowski powiedział na dzień dobry, że na chwilę obecną mocną stroną szpitala jest wyizolowany budynek, w którym funkcjonuje oddział zakaźny, a główny problem to „ulokowanie w środku bryły” bloku operacyjnego, który blokuje zamiast łączyć budynek stary z nowym. Opracowana przez jego firmę koncepcja rozbudowy i modernizacji przewiduje wzniesienie na terenie placówki (po prawej stronie od wejścia z ul. Pojaska) nowego budynku, który ma być sercem szpitala.

Gorąca platforma

Na parterze ma się tam mieścić Szpitalny Oddział Ratunkowy, umożliwiający sprawne udzielanie pomocy w nagłych wypadkach, ale znajdzie się tam również miejsce, w którym ułatwiony będzie triaż, czyli kategoryzowanie pacjentów.

– Bezpośrednio nad SOR-em stworzymy nowy oddział porodowy z salą cięć – powiedział Michał Grzymała-Kozłowski.

Więcej na ten temat w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe