Radecznica nie chce się łączyć z Abramowicami

  • 04.08.2021, 06:23
  • Leszek Wójtowicz
Radecznica nie chce się łączyć z Abramowicami Szpital w Radecznicy zatrudnia ponad 300 osób i jest bardzo ważny dla lokalnej społeczności.
„Nie zgadzamy się na połączenie szpitala w Radecznicy z Abramowicami”. Taki m. in. napis znajduje się transparentach, które pojawiły się przy drogach dojazdowych do Radecznicy i w samej Radecznicy. Przy miejscowej bazylice zbierane były 1 sierpnia podpisy przeciw połączeniu miejscowego szpitala psychiatrycznego ze szpitalem w Lublinie. Załoga nie wyklucza strajku.

W poprzednim numerze „Kroniki Tygodnia” napisaliśmy, że Zarząd Województwa Lubelskiego podjął decyzję o rozpoczęciu prac nad opracowaniem koncepcji połączenia podległych mu szpitali. Działanie ma dotyczyć m. in. konsolidacji lecznictwa psychiatrycznego poprzez połączenie Szpitala Neuropsychiatrycznego im. prof. Mieczysława Kaczyńskiego w Lublinie z Samodzielnym Publicznym Wojewódzkim Szpitalem Psychiatrycznym w Radecznicy i Samodzielnym Publicznym Psychiatrycznym Zakładem Opiekuńczo-Leczniczym w Celejowie. Podmiotem przejmującym ma być lubelski szpital przy ul. Abramowickiej. Według marszałka województwa lubelskiego Jarosława Stawiarskiego, połączenie placówek ma w niedalekiej przyszłości poprawić kondycję finansową zadłużonych od lat szpitali oraz znacząco polepszyć ofertę usług medycznych dla pacjentów.

Więcej na ten temat w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (175)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Apel
Apel 2 dni temu, 22:58
Takie traktowanie powoduje u chorych psychicznie Mężczyzn urazy psychiczne jakich do tej pory przed pobytem nie mieli. Niech ktoś się tym zajmie. Rozumiem że można w ostateczności związać groźnego Pacjenta ale dlaczego Kobiety Salowe rozbieraja chorych psychicznie Mężczyzn.
Ktoś
Ktoś 2 dni temu, 19:39
To się nazywa wykorzystanie bezradności pokrzywdzonego. Przykre to ale prawdziwe.
Alexis
Alexis 22.10.2021, 21:17
Brrrr4 jak to czytam
Prawda
Prawda 22.10.2021, 18:01
Pseudo oddzialowe Pielęgniarki kawka czekoladka i papierosy a chorego obsługują salowe _ taka prawda
Wyrocznia
Wyrocznia 22.10.2021, 14:15
Tam w Szpitalu miało miejsce zatajanie chaniebnych zachowań tam ręka rękę myje wszyscy się umówić musieli żeby zatuszować ale jeszcze i im duuuppe umyja, przyjdzie czas i pora.
Dasda
Dasda 21.10.2021, 22:39
Ci Decydenci którzy zatrudnili Kobiety Salowe i Terapeutki na oddziałach Męskich i zatajaja czynności do których te Panie się dopuszczają są wspolwinnymi tych chaniebnych zachowań. To się nazywa ciche przyzwolenie.
Brat
Brat 21.10.2021, 17:56
Życzę Ci Panie Stanisławie Opatrznosci Bożej wiele przeżyłes cierpienia i niegodziwosci. Bądź silny i walcz o siebie. Tak jak walczyłes o innych.
Molestowany
Molestowany 20.10.2021, 18:11
Zły dotyk boli całe Zycie, współczuję Panu Stanisławowi wiem co czuł gdy był związany i sciagali mu majtki i zakładali pampersy
Moje Słowa
Moje Słowa 18.10.2021, 22:14
Panie Stanisławie twoje następne łzy będą łzami radości z powodu wielu Błogosławieństw które otrzymasz od Boga a te Osoby które Cię krzywdzily będą zgrzytac zębami i wyć.
Salowy
Salowy 18.10.2021, 10:39
Jest trzy oddziały Męskie 2 i 3 i 5 i tylko na 2 i 3 pracują Kobiety salowe. Na 5 nie pracują Kobiety salowe bo tam jest taka fajna Pani oddzialowa i dba i wszystko. Powinni brać z niej przykład to naprawdę odpowiednią Osobą na odpowiednim stanowisku pracy i szanuję Pacjentów. To Pani Elżbieta Bartnik. Życzę jej dużo zdrowia i żeby jak najdłużej pracowała w Szpitalu.
Stanisław K
Stanisław K 18.10.2021, 16:28
Panie Salowy w jak ja byłem w Szpitalu w 2013 na oddziale 5 Męskim to było mycie grupowe na polecenie i podczas mycia była w łazience Pani terapeutka taka szczupła niska czarnulka nazwiska nie podam bo jest RODO ta Pani Terapeutka już nie pracuje w Szpitalu w Radecznicy i bardzo dobrze to ta Pani Terapeutka stała w korytazyku łazienki i trzeba było przy niej rozebrać się do naga i pójść pod prysznic potem gdy się wychodziło to ona wydawała majtki i piżamy i pilnował porządku i podczas mycia ja wtedy w 2013 roku byłem pierwszy raz chory psychicznie i pirszy raz byłem w Szpitalu nie radziłem sobie ze sobą byłem pomylony, otepialy, strapiony, przestraszony, słaby, i nie byłem w stanie sam się umyć bo nie miałem swoich przyborów szamponu mydła i bielizny i piżamy bo mnie karetka zawiozla z ulicy i wstydzilem krepowalem się podczas tego mycia bo miałem wtedy 35 lat i ta Pani terapeutka też była w podobnym wieku czułem wykorzystanie sexualnie ale nie byłem w stanie zasłonić się bo ręce miałem zgrabiale i byłem osłabiony lekami i nie mogłem eyartykuowac żeby powiedzieć że sam bym się chcialmyc i mylrm się z tymi niesamodzielnymi Pacjentami. A co do Pani oddziałowej z oddziału 5 to zgadzam się dobrą Kobieta i dobry Człowiek i rozmawiałem z nią później gdy wyzdrowialem że byłem obnazanym przy Pani terapeutce to powiedziała że chętnie że mną porozmawia i powiedziała że terapeutka się dopuściła ale nic ie może zrobić bo już nie pracuje w Szpitalu. Wtedy w 2013 roku jeszcze pracowała jedna Pani Salowa i teraz już nią Kobiet Salowych na oddziale 5 Męskim. Ja wtedy wstydzilem się umyć ponownie przy Pani Terapeutce to uciekalem z oddziału i gdy Pani Doktor Magdalena Sz M otwierał dzwi to uciekalem z oddziału i Policja przyprowadzic mnie s powrotem to poszedłem na swoje łóżko położyłem się za 15 minut przyszło dwóch Panów Salowych i Kobieta Pani Salowa związał mi ręce potem sciagneli mi majtki i założyli pampers i z wiązali mi nogi ja leżałem na plecach i wstydzilem się że przy Kobiecie mnie rozebrali teraz mam koszmary nocne i zrywam się po nocach spocony bo mi się śni że majtki. Mi ściągają i tak w ciągu nocy to od 10 do 23 razy się zrywam tak mnie tam wyleczyli a gdy byłem na innych oddziałach 3 i 2 ponownie a ostatnio w 2019 roku to nadal Kobiety Panie Salowe uczestniczyly w myciu zmianie pampersow i zaprowadzaly chorych do łazienki i rozbieraly do naga o obmywaly szlaufem i też widziałem jak innych wiązali i majtki im sciagali tak więc proceder twal w najlepsze a anie praw Pacjenta do godności i intymności przez Salowe i Terapeutki zawody nie medyczne dopiero nowy Pan dyrektor Łukasz Lobejko powiedział mi że zajmie się ta sprawa wierzę że teraz jest lepiej bo tylko ta nadzieja mi pozostała. I wiara w to że Święty Antoni wysłucha moich modlitw i natchnie dyrekcje żeby Kobiety Panie Salowe nie pracowały na oddziałach Męskich. Z Panem Bogiem.
Medyk
Medyk 21.10.2021, 18:24
Pana korespondencja przeczy jakoby był Pan chory psychicznie, jest Pan inteligentny to może być jakaś nerwica, proszę brać leki da Pan radę.
Stanisław K
Stanisław K 21.10.2021, 21:58
Panie / Pani Medyk ja nie wiem ja pracuje i zarabiam chodzę do Kościoła radzę sobie jak mogę a tam w Szpitalu nawpisywali mi takich psychicznych chorób to są Lekarze Psychiatrzy wykrztalceni i wiedzą co piszą ja biorę leki rano Perazin 100 i sulpiryd a na noc Perazin 150 i sulpiryd i Neoptrixthen bez leków czuje niepokój nie mogę spać, czuję lęki, a na lekach jest mi lżej. I biorę leki systematycznie nigdy nie pije alkoholu. Ja jestem wstydliwy. Czuje taki żal i gorycz że mnie tam w Szpitalu tak obnazyli podczas mycia grupowego i wiązania przy Paniach Salowych i Terapeutkach zrywam się po nocach nie mogę tak wyspać się i odpocząć tylko jestem taki napięty spiety i wrazliwy Pacjent. A co do inteligencji to ja dziękuję bardzo ja jestem po zawodowe pracowałem w fabryce jako pracownik fizyczny i w rolnictwie pracowałem i teraz mam swoją firmę mam siebia za zwykłego Człowieka. Chciałem zrobić coś dla siebie i dla innych Pacjentów Mężczyzn żeby można było się umyć przy Mężczyźnie Salowym i żeby Kobiety Panie Salowe i Terapeutki nie uczestniczyly w myciu Pacjentów Mężczyzn i żeby nie wiązały i nie sciagaly Chłopcom majtek bo podczas wiązania zdejmują majtki mężczyznom i zakładają pampersy Pacjentom Mężczyznom i żeby nie zmienialy pampersow i nie zaprowadzaly zabrudzonych Pacjentów Mężczyzn do łazienki i nie rozbiaraly do naga i obmywaly woda. A spodkalem się z atakiem na moją Osobę były dyrektor Tomasz Czyżewski nawet donosił na mnie na Policję że go NEKAM. Bo pisałem bardzo dużo email do Niego dyrektora. Bo ja jak coś robię to z całej siły. Pisałem też do Rzecznika Praw Pacjenta w Warszawie i do Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie i byłem u Pana Marszałka Lubelskiego Pana Stawiarski i do Ministerstwa Zdrowia i do Pana wiceministra d/s psychiatrii Pana doktora Balicki Marek i nawet mi odpisali ale najbardziej mi pomogli w Lublinie w Urzędzie Marszałkowskim w Departamencie Zdrowia i Polityki Społecznej obiecali że zakupia parawany na korytarz na i ubierania się. Robiłem co mogłem i bardzo mnie zabolało jak przyszła Policja do mnie do domu i powiedziała że były dyrektor Tomasz Czyżewski złożył skargę że go nekam i i że mu grozę bo nic takiego nie miało miejsca. Chciałem dodać że Szpital kłamał i zatajal że te Panie Salowe i Terapeutki wykonywały te czynności intymne higieniczne i pielęgnacyjne na oddziałach Męskich i ciężko mi było z tym fałszowaniem i obłuda i kłamstwem walczyć. Ja chodziłem do urolga bo mocz mi ciekl sam i miałem infekcje i nie wstydzilem się urolga bo mi pomagał dał mi lek Frugamina i Cipronex i pomogło. I u dermatologa byłem bo miałem krostki na ptaszku to dał mi maść tribiotyk. Tylko nie mogę się pogodzić i poradzić z tym że w chwili nasilenia choroby psychicznej podczas pobytu w Szpitalu w Radecznicy tak zostałem obdarty z tej intymności przez Panie Salowe i Terapeutki. Przepraszam za błędy. Wszystkie troski do Świętego Antoniego.
Medyk
Medyk 22.10.2021, 15:01
Dobrze ze sobie Pan radzi i nie jest Pan uzależniony od pomocy innych Osób. Praca tez dużo pomaga i myślę nawet że pomogła Panu wyjść z tej choroby a co do traumy jaka Pan przeżywa to trzeba patrzeć do przodu to co było to już tego nikt nie zmieni. Pozdrawiam i Życzę duuuuzzzzooo Zdrowia
Poczytałem troszeczkę tych wpisów
Poczytałem troszeczkę tych wpisów 18.10.2021, 19:40
Wszędzie są Masoni, Żydzi Ruscy i jeden Pacjent nic nie zmieni.
Prawnik
Prawnik 17.10.2021, 21:01
Historia zatoczy krąg i salowe będą Pacjentkami i wtedy zrozumieją co czuli chorzy psychicznie Mężczyzni. Wiem to że swojego doświadczenia zawodowego
Witam
Witam 17.10.2021, 19:02
Bestie w kitlach salowej, udają że pomagają, a oddzialowe na to pozwalają.
Maria
Maria 16.10.2021, 19:21
Dużo Ludzi szuka prawdy i sprawiedliwości Pan Stanisław nie jest odosobniony system jest jaki jest wszędzie są nieprawidłowości. Dobrze ze chociaż głównego sprawcę tych zaniedbań zwolniono mam tu a myśli byłego dyrektora. Daje mu to poczucie jakiegoś spokoju ducha .
Człowiek to brzmi dumnie?
Człowiek to brzmi dumnie? 16.10.2021, 20:54
Nieuczciwi,pazerni na pieniądze,bez żadnych zasad,egoistycznie i roszczeniowo nastawieni,że wszystko im się od życia należy ludzie na różnych stanowiskach mających wpływ na innych ludzi bez cienia człowieczeństwa w dodatku dumni i nieomylni w swoim mniemaniu tacy ludzie krzywdzą innych ludzi i czynią im gehennę z życia.Ktoś takich ludzi wychowuje,kształtuje..Niestety niemożliwością jest przejść przez życie i nie spotkać takiego typa w dzisiejszym świecie.
Czytelnik
Czytelnik 17.10.2021, 15:48
Zgadzam się w 100 % i jeszcze jest zmowa milczenia w środowisku Szpitalnym
Były pracownik Szpitala sprzed lat
Były pracownik Szpitala sprzed lat 15.10.2021, 16:56
Zwykła tortura i gwałt zwiazywanie rąk i nóg a potem ściągają majtki i zakładają pampers takie jest wiązanie chorych psychicznie Mężczyzn najgorsze jest w tym to że i Kobiety Salowe też to wykonują i dopuszczają się do czynnego uczestnictwa w tej czynnosci co powoduje że wiązany Mężczyzna jest jeszcze bardziej upokorzany gwalcony psychicznie gdy odsłaniają mu narządy płciowe. Potem przychodzą Kobiety Salowe sprawdzać pampersy związanemu Pacjentowi czy jest zabrudzony Pacjent leży na plecach i męczy się. Mężczyźni wyja że wstydu nawet nie wyobrażam sobie co czuje ten Pacjent jaki żal i gorycz ma w sobie. Tymbardziej że związali go z blachego powodu.
Ktoś
Ktoś 15.10.2021, 18:18
Szkoda człowieka
Witam wszystkich
Witam wszystkich 13.10.2021, 22:31
Szpital jest dla Pacjenta a nie po to żeby go tam obnażac zupełnie nagiego przy salowych i terapeutkach. Ktoś minął się tam chyba z powołaniem.
Czytelnik tych wpisów
Czytelnik tych wpisów 13.10.2021, 20:57
Pacjent przeżył traume a co do tych czynności intymnych wykonywanych przez Salowe to zwykle zbydlecenie
Filip
Filip 13.10.2021, 06:53
Salowa też chcę zerknąć na klejnoty jak ma okazję
Alfons
Alfons 16.10.2021, 20:59
Niech idą do burdelu tam będą zerkać i nie za darmo.
Narazie zdrowy
Narazie zdrowy 12.10.2021, 21:23
Wszyscy jesteśmy Pacjetami i nie zgadzamy się na takie praktyki
Pracownik Szpitala
Pracownik Szpitala 12.10.2021, 20:40
Pacjent wychylil sia po za szereg i upomnial się o swoje prawa zgłosił tam gdzie trzeba i pognali byłego dyrektora. Ale czy nie będzie zemsty środowiska medyczno szpitalnego i jak go potraktuja gdy ponownie trafi do szpitala. Wszyscy go znają i mówią o nim w szpitalu.
Lubelanka
Lubelanka 12.10.2021, 19:39
Jeszcze i tym Damom Kobietom Salowym pupcie umyja jak nie rozumieją że nie są do tych czynności intymnych przy Mężczyźnie Pacjencie. Dopuszczają się jak hieny. Karma wróci.

Pozostałe