Radecznica nie chce się łączyć z Abramowicami

  • 04.08.2021, 06:23
  • Leszek Wójtowicz
Radecznica nie chce się łączyć z Abramowicami Szpital w Radecznicy zatrudnia ponad 300 osób i jest bardzo ważny dla lokalnej społeczności.
„Nie zgadzamy się na połączenie szpitala w Radecznicy z Abramowicami”. Taki m. in. napis znajduje się transparentach, które pojawiły się przy drogach dojazdowych do Radecznicy i w samej Radecznicy. Przy miejscowej bazylice zbierane były 1 sierpnia podpisy przeciw połączeniu miejscowego szpitala psychiatrycznego ze szpitalem w Lublinie. Załoga nie wyklucza strajku.

W poprzednim numerze „Kroniki Tygodnia” napisaliśmy, że Zarząd Województwa Lubelskiego podjął decyzję o rozpoczęciu prac nad opracowaniem koncepcji połączenia podległych mu szpitali. Działanie ma dotyczyć m. in. konsolidacji lecznictwa psychiatrycznego poprzez połączenie Szpitala Neuropsychiatrycznego im. prof. Mieczysława Kaczyńskiego w Lublinie z Samodzielnym Publicznym Wojewódzkim Szpitalem Psychiatrycznym w Radecznicy i Samodzielnym Publicznym Psychiatrycznym Zakładem Opiekuńczo-Leczniczym w Celejowie. Podmiotem przejmującym ma być lubelski szpital przy ul. Abramowickiej. Według marszałka województwa lubelskiego Jarosława Stawiarskiego, połączenie placówek ma w niedalekiej przyszłości poprawić kondycję finansową zadłużonych od lat szpitali oraz znacząco polepszyć ofertę usług medycznych dla pacjentów.

Więcej na ten temat w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (119)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Antidotum
Antidotum Dzisiaj, 17:35
Wszyscy jesteśmy równi i wszyscy powinniśmy się szanować, nie istnieje coś takiego ze ktoś jest lepszy czy gorszy. Chory psychicznie Mężczyzna też ma uczucia i wstyd tylko nie może tego powiedzieć wyartykuowac i nie powinien być tak obnazanym przy Kobietach Salowych. Mężczyzna Pacjent przy Mężczyźnie Salowym nie czuje ponizenia i wykorzystania i to Salowy powinien mu pomóc pampers zmienić i się umyć. Ale gdzie diabeł nie może to Babe poślę. Byle by zło czynić.
Zdegustowany
Zdegustowany Wczoraj, 21:14
Lecze się też i boję się nasilenia choroby bo i Mnie tak potraktuja
Budowlaniec
Budowlaniec Wczoraj, 04:57
Mieszkam w Radecznicy właśnie wstaje do pracy do Zamościa 10 godzin na budowie a tam w szpitalu Salowe i Pielęgniarki śpią w majlepsze na nocnych dyzurach. Boją się zarządu nowego bo spanie im się skończy na nocach.. Tam trzeba te tapczany z pokojow Salowych i Pielęgniarek zabrać. Strajkuja niech idą na budowę to dowiedzą się jak wygląda praca.
dodo
dodo Wczoraj, 10:48
trzeba było zostać salową
Budowlaniec
Budowlaniec Wczoraj, 17:11
Salowa to ty możesz zostać ja mogę być Salowym
Z  administracji
Z administracji 14.09.2021, 20:12
Tomaszek C uchybil godności pełnienia czynności administracyjnych dyrektora tymi kłamstwami i zatajaniem że salowe i terapeutki uczestniczą w czynnościach intymnych pielęgnacyjnych i higienicznych i wiązania na oddziałach Męskich na szkodę Pacjentów. Pacjent który zgłaszał te patologie potem trafił do szpitala bo nie mógł pogodzić się z tym fałszowaniem.
Jan
Jan 07.09.2021, 21:51
Młyny Boże miela powoli ale skutecznie, przyjdzie czas ze ci którzy dali przyzwolenie na obnażanie chorych psychicznie Mężczyzn przy Kobietach Salowych będą gorzko tego żałować bo krzywdzenie Chorych Wdow i Sierot to grzech wołający o pomstę do Nieba. Pacjent Stanisław walczy w słusznej sprawie pisze prawdę i prosi o pomoc i pod znakiem Krzyża powołuje się na Jezusa Chrystusa i doczeka w swojej słusznej sprawie jakiegoś porządku praw i wartości.
Salowa
Salowa 05.09.2021, 18:32
Salowym mało płacą Mężczyzna nie utrzymał by Rodziny za te pensjie i nie ma chętnych Mężczyzn na stanowisko Salowego dlatego Kobiety pracują na oddziałach Męskich.
Odp
Odp 07.09.2021, 21:56
Pani Salowa a na dodatkowe etaty były pieniądze dla pierdzistolkow a żeby Mężczyzn zatrudnić na oddziałach Męskich żeby pomogli Pacjentom to nie ma PIENIĘDZY?.
Salowa
Salowa 2 dni temu, 20:57
Nie mnie do jakich dodatkowych etatów ja mam najniższa krajowa a co do tego co chłop ma między nogami to ja już tyle się napatrzylam że już się tym brzydze owszem kiedyś się podniecalam tymi młodszymi ale gdy teraz obmywam nagiego starego chłopa to się brzydze ja tylko pisze ze Mezczyzni nie chcą za takie wynagrodzenie pracować.
Pytanie
Pytanie Wczoraj, 09:13
A Pani Salowa pomyślała może że Pacjenci chorzy psychicznie się Pani wstydzą i cierpią gdy wykonuje im te czynności? Że nie jest Pani kompetentna do tych czynności? Że łamie Pani ich prawa do godności i intymności.
Salowa
Salowa Wczoraj, 17:08
Niektórzy się nie wstydzili i mieli duży wzwód nawet a niektórzy wariaci to tylko faldke skóry tam mają i boją jakbym miała ich zjeść. Mini fuitki i orzeszki takzwane. Ach ci faceci.
Pipka
Pipka Dzisiaj, 17:36
Zazdroszczę Ci chciałabym popatrzeć.
Marta
Marta 05.09.2021, 15:00
Ludzie zadający ból i cierpienie często zapominają że Życie zatacza koło.
Pracownik
Pracownik 05.09.2021, 14:04
Byle by ala dyrektor Tomasz Czyzewiecki nie wroci bo znowu zacznie gratyfikowac PO swoich podwójnymi etatami na kiełbasę wyborcza. Za pracę od godz 9 do godz 15. Do tej pory nikt nie oddał tych bezprawnie pobranych pieniędzy na szkodę i stratę Pacjentów.
Zooplus
Zooplus 05.09.2021, 17:56
Tomcio dawał i zabierał że szpitalnej kasy dla swoich mocodawcow kto dał na to przyzwolenie.
Pracownik Szpitala
Pracownik Szpitala 04.09.2021, 05:37
Prawda jest taka że salowe wykonywały czynności intymne i wiązania a były Dyrektor Tomasz Czezewskim to ukrywał i taplal się nadal w tym nawet gdy Pacjent zgłosił ten proceder do Rzecznika i Marszałka . Tak się traktuje Chorych. FAŁSZ I OBLUDA. Po prostu bronił się KŁAMSTWEM. byle by stołek i koryto utrzymać.
Odp
Odp 04.09.2021, 19:18
Im kto wyżej wyszedł to i wyżej duuuppe ma i jeszcze wyżej srrra.
Witam
Witam 03.09.2021, 16:56
Niedługo samodzielne myślenie będzie zaliczane jako choroba psychiczna. Pacjent prosi o pomoc to został obsrraany. Taki Naród Polski kopać leżącego. Katoliki niby.
Lubelak
Lubelak 02.09.2021, 20:49
Może to nawet będzie dobra zmiana ten nowy Zarząd z Lublina dla Pacjentów Mężczyzn i może te Salowe zostaną wysłane przez nowy Zarząd na inne stanowiska lub na oddziały Kobiece. Jest nadzieja.
Chłop że Wsi
Chłop że Wsi 02.09.2021, 18:09
Żeby Baby Chlopcow rozbieraly to już nie tylko wstyd to już hanba
Joanna
Joanna 01.09.2021, 21:12
Te zawody pomocnicze Szpitalne się ostatnio bardzo sfeminizowaly i Kobiety weszły na oddziały Męskie nikt nie bierze pod uwagę że Mezczyzni wstydzą się tych czynności wykonywanych przez Salowe.
Ktoś
Ktoś 02.09.2021, 14:03
Jeszcze i sfeminizowane Salowe dowiedzą się co czyniły Mężczyznom chorym psychicznie gdy same oslabna i Salowy im się do *** dobierze zobaczą jak pomagały. Chore baby pchają się tam gdzie nie dla nich miejsce. Karma wróci.
Lolek
Lolek 31.08.2021, 15:49
Komuna pozostała jeszcze w więzieniach, szpitalach psychiatrycznych i spółdzielniach mieszkaniowych.
Antykomunista
Antykomunista 04.09.2021, 17:24
I na stanowiskach urzędniczych w urzędach gmin.Tam to dopiero jest.Bierny,mierny ale zawsze wierny i zawsze nasz.
Stanisław K
Stanisław K 29.08.2021, 09:05
Dzisiaj pisze z Radecznicy od Świętego Antoniego byłem na porannej Mszy Świętej jestem po Spowiedzi Świętej i jestem napelniony Duchem Świętym. Wiem że muszę wybaczyć bo inaczej ten,, zły,, mnie pokona. Wybaczam Paniom Salowym że sciagneli mi majtki podczas wiązania i że mnie obnazaly uczestniczyly podczas mycia wybaczam wybaczam też Paniom Terapeutkom że mnie podgladaly podczas mycia i dopuszczaly y się do wydawania nam nagim majtek i piżamy po myciu. Wybaczam też byłemu dyrektorowi Tomaszowi Czyżewski i jego zastepcom że tak fałszywie kłamali i zatajali do Rzecznika Praw Pacjenta i Urzędu Marszałkowskiego że tych czynności nie wykonują na oddziałach Męskich te Kobiety Salowe i Terapeutki to mnie bardzo ciemiezylo i tlamsilo bo mówiłem i pisałem prawdę i chciałem tej prawdy i sprawiedliwości i chciałem tych swoich praw.Chialem też dla innych obecnych i przyszłych pokoleń Pacjentów dokonać żeby byli godnie i intymnie leczeni i żeby to Panowie Salowi momogli im się umyć i pampersy zmienić i związać w ostatecznej ostateczności. Spodkalem też Pana że Szpitala z terapi który pracował tam jeszcze w 2013 roku teraz jest już 8 lat na emeryturze tam z tym Panem zbieralismy ogórki i pomidory i przekopywalismy grzadki w szklarni. Podziękowalem temu Panu terapeucie że pomógł mi wyzdrowiec powiedział że mnie pamięta. Cieszę się że jestem zdrowy i pracuje i zarabiam i podróżuje i biorę leki to wszystko dzięki mojemu Lekarzowi i Świętemu Antniemu. Niech Was wszystkich czytelników Święty Antoni ma w swojej opiece.
Stanisław K
Stanisław K 27.08.2021, 21:37
Dobry wieczór, chciałem napisać że ja nie jestem jaki taki Zasciankowy że wyjątkowy. Ja chodziłem do normalnych szkół i zawodowych potem jak każdy Mężczyzna byłem na komisji wojskowej i miałem intymnie i godnie badane narządy płciowe przez Lekarza i nie widzę w tym nic złego bo to był Lekarz i Panie że Starostwa z Komisji Wojskowej nie widziały badania bo to było za parawanem. Potem byłem w Wojsku i też mylem się tam. Potem pracowałem 8 lat w takich Zakładach jako pracownik fizyczny. Byłem też tak nago intymnie sexualnie z Dziewczyną w wieku 24 lat. Potem założyłem swoją firmę. Byłem też u Kobiety Lekarz dermatolog bo miałem krostki na Ptaszku i dała mi maść tribiotyk i mi pomogło i nie wstydzilem się Pani Doktor bo to zawód Medyczny. Też byłem u urologa bo miałem infekcji i mocz mi sam ciekł i Doktor dał mi lek Frugamina i potem antybiotyk Cipronex. I nie wstydzilem się być nago badany przez Lekarzy bo mi pomagali i jeszcze im podziekowalem. Ja szanuje Kobiety ponieważ Kobiety rodzą Dzieci. Ja nigdy Kobiety nie uderzylem ja Kobiecie w ciąży zawsze bym pomógł i oddał bym Życie za Kobietę w ciąży ja Kobiecie w ciąży oddalbym ostatni kawałek chleba bo Kobieta w ciąży ma w brzuszku małego Dzidziusia. W 2013 roku za chorowałem psychicznie pierwszy raz w wieku 35 lat tak nie po Ludzku byłem myty przy Pani Terapeutce i wiązany przy Pani Salowej i rozbierany do naga. To tak perfidnie się zachowywały te Terapeutki bo podchodziły popatrzeć gdy ubieralismy się nadzy na korytarzu po myciu bo tam łazienki są małe bo to stare budownictwo i trzeba było wyjść nago po ubrania na korytarz i tam na korytarzu wydawali te ubrania, a parawanow żadnych nie było. Czuje się taki obdarty taki zgwałcony psychicznie. Choroby nikt sobie nie wybiera a podczas pobytu w szpitalu niemozemy odmuwic mycia bo straszą że jeść nie dadzą że nie dadzą się ogolic lub ze związać mogą jak się opirasz przed myciem. Podczas pobytu w szpitalu, podczas nasilenia choroby trudno było się zasłonić narządy płciowe bo byłem osłabiony, pomylony, otepialy, schorowany, strapiony, pomylony, przestraszony, zdezorientowany, bezkrytyczny, obojętny, i bezradny. Teraz mam 43 lat i do dzisiaj męczy mnie to traumatyczne obnazenie przy Paniach Salowych i Terapeutkach. Po dwóch latach po wyjściu ze Szpitala odbudowalem firmę pracuje zarabiam i pomagam finansowo chorym Dziecim. Chodzę do Kościoła. Lecze się Ambutoryjnie. Chciałem coś zrobić dla innych Pacjentów przyszłych i przyszłych pokoleń. Dlatego zgłaszałem ten proceder do Rzecznika Praw Pacjenta i Urzędu Marszałkowskiego. Żeby chociaz parawany postawili na oddziałach Męskich na korytarzu gdzie się ubierać trzeba. Ale kłamali w Radecznicy i zataili te praktyki. Ja już to oddałem Bogu. Jezu ufam tobie.
Tadeusz
Tadeusz 31.08.2021, 15:47
Jakbyś był na Komisji Wojskowej w latach 50 i 60 to byś wiedział ja traktowali nas, cała Komisja całe badanie wszyscy poborowi o byli nago cały czas na golasa bez majtek też nie można było zasłonić siurkow recami bo krzyczeli nie pozwalali a Panie były też w Komisji. To była rzeź a nie komisja. Wiem co czujesz. Pozdrawiam.
Jan
Jan 01.09.2021, 17:23
Tadeuszu to w Zamościu na Starym Mieście były te Komisje Wojskowe to było za komuny ciężkie te komisje były ja byłem w 63 r. To 15 chłopa wchodziło na raz całkiem nago jak Pan Bóg stworzył bez majtek i przysiady i chodzenie w kółko obok komisji około 10 osób też Kobiety były z Urzędu Wojewódzkiego i pisarki jak byłem na Starym Mieście z Wnukiem 10 lat temu to mi jeszcze ciarki przeszły cialo. Komuniści tak tepili ponizani na Komisjach. Jedno mnie cieszy ze juz pozdychaly te Baby z Komisji. Przeżyliśmy najazd Szwedzki pezylismy i Radziecki. Życzę Ci Zdrowia i 100 Lat.
 Pielęgniarka
Pielęgniarka 27.08.2021, 20:25
Na sali obserwacyjnej na której wykonujemy wiązanie jest zamontowany monitoring na każdej sali obserwacyjnej jest 4 lub 5 kamer które monitoruje wszystkie łóżka. Jest to dla dobra Pacjentów ponieważ kiedyś w Polsce były przypadki że Kobiety Salowe przychodziły na salę obserwacyjna i pod pretekstem sprawdzania pampersow związanym Pacjentom molestowaly obmacywaly narządy płciowe Pacjentów Mężczyzn. Pacjenci po wyzdrowieniu zgłaszali takie przypadki i zostało to udowodnione. Monitoring jest taki jak w marketach i zapisuje 24 godzin. Teraz nowy Dyrektor zakazał Kobietom wykonywania wiązania, mycia i zmiany pampersow ale życie pisze swoje scenariusze i przecież nie przychodzą do pracy Kobiety Salowe żeby nic nie robić cały dyżur i pod cichym przyzwoleniem oddziałowej nadal dopuszczają się do tych czynności intymnych pielęgnacyjnych i higienicznych i wiązania na oddziałach Męskich. Jest to ewidentne łamanie praw Pacjenta do godności i intymności. Ciężko mi z tą wiedzą ale jest taka zmowa milczenia w tej kwestii.
Z zagranicy
Z zagranicy 27.08.2021, 16:09
Kiedyś jakiegoś Araba rozbiora to on zajmie się problemem ostatecznie i ich kulturze rozbieranie Mężczyzn przy Kobiecie to zhanbienie. Nielegalnych imigrantów juz trochę jest niedługo problem sam się rozwiąże.
Jajcarz z radecka
Jajcarz z radecka 27.08.2021, 12:22
Ale problem ,baba chłopu jaja oglądała bo w szpitalu tak się robi .Teraupełki to też ciekawe są ,praca na państwowym na tym polega nic nie robić a gapić się .Podatnicy i tak zapłacą . W krótce podam nazwiska tych bab wscipskich i adresy , niech inni wiedzą że jaja sobe robią i ponoszą konswekwencje .
Anna
Anna 27.08.2021, 07:47
Panie Staszku pożegnaj swoją przeszłość raz na zawsze i powiedz jej spiieerrddalaj i zacznij Żyć od nowa, zamknij za sobą te drzwi z Radecznicy i pracuj, lecz się, żyj. Czas zrobi swoje i sprawiedliwość przyjdzie do tych Dam Salowych i Terapeutek. Uwierz mi mam swoje lata i tak też kiedyś się meczylem i czas wszystko załatwił za Mnie.
Ktoś
Ktoś 27.08.2021, 15:46
Też Prawda
Nikt
Nikt 27.08.2021, 12:17
Piszesz jako kobieta czy mężczyzna?Zdecyduj się.
Nikt
Nikt 27.08.2021, 12:10
Trzeba dalej żyć zgodzę się z Tobą.I Pan Stanisław jak najbardziej to robi.Ale czy taka sytuacja w szpitalu ma dalej trwać?Czy nie można tego zmienić?I czy tylko człowiek ma czekać na sprawiedliwość życiową?Czy chorym psychicznie pacjentom pomaga taka sytuacja jaka jest w szpitalu?I jeszcze byłe salowe drwią sobie w żywe oczy pisząc tu komentarze?Ktoś pisał jak wygląda to w więzieniu.Nie można takich decyzji podjąć w szpitalu?Jeżeli,czego nie życzę Panu Stanisławowi trafiłby do szpitala z nawrotem choroby znowu przeżywałby gehennę.A jak się trafi pacjent,który nie wytrzyma tych zabiegów pielęgnacyjnych stosowanych przez te damy salowe i odbierze sobie życie co wtedy?Będzie ktoś ze szpitala za nim płakał?A wystarczy zatrudnić tak jak w więzieniu panów na odział męski a te baby na zbity pysk.Ale ktoś ich zatrudniał i nadal zatrudnia nie dbając o komfort pacjenta .
Fakt
Fakt 27.08.2021, 16:05
Do nikt _ opiszę Ci jeszcze jeden przykład i porównanie jeżeli więzień Mężczyzna w Więzieniu źle się zachowa na przykład uszkadza przedmioty w Więzieniu to idzie do karceru czyli pojedynczej celi a jeżeli uderzy strażnika może dostać dodatkowy wyrok a gdy Pacjent chory psychicznie w szpitalu psychiatrycznym źle się zachowa to go związać i zdejma mu majtki bieliznę i założą pampers na 8 godzin lub dodatkowo na 4 godziny i mogą go wiązać nawet kobiety salowe tak więc porównaj sobie też Pacjent bedzie miał przedłużona detencje czyli dłuższy pobyt i może być wiązany i rozbietany kilka krotnie też przez Salowe kobiety. Tak sam pomysł jakie jest traktowanie.

Pozostałe