Kuba poleci do USA

  • 04.08.2021, 06:00
  • Leszek Wójtowicz
Kuba poleci do USA Kubusia czeka teraz operacja kręgosłupa w Stanach Zjednoczonych.
Dziękujemy wsparcie: za ciepłe słowa i za każdą przekazaną złotówkę – nie kryje emocji mama Kuby. Dzięki ludziom dobrej woli udało się zebrać ponad 900 tys. zł dla 3-latka z Biłgoraja, którego czeka skomplikowana operacja kręgosłupa w USA!

Kuba Pawęzka cierpi na wiotkość mięśni, skoliozę, zwichnięcie biodra, astmę wczesnodziecięcą i padaczkę lekooporną, ma też wadę stóp, koślawość łokci, refluks, opóźnioną i niejednorodną mielinizację w obrębie pnia mózgu, stwierdzono też u niego globalne opóźnienie rozwoju. Mały mieszkaniec Biłgoraja każdego dnia walczy o życie – skrzywienie kręgosłupa powoduje ogromny ból i uciskanie narządów wewnętrznych. – Na razie Kubuś radzi sobie sam bez tlenu, mimo tego, że jedno płuco jest ściśnięte całkowicie, a jego serduszko jest przesunięte – opowiada mama chłopca Elwira Pawęzka.

Ściśnięte są także jelita. Ratunkiem jest kosztowna i skomplikowana operacja kręgosłupa w amerykańskiej klinice St. Mary Hospital w Miami na Florydzie. Kilka miesięcy temu za pośrednictwem portalu Siepomaga.pl rozpoczęła się zbiórka. Do uzbierania było 925 tys. zł! Pieniądze zbierane były też na różne inne sposoby. „Track Day dla Kubusia” – pod takim hasłem przebiegała np. impreza motoryzacyjna, która przeprowadzono 25 lipca na torze w Biłgoraju. W ciągu kilku godzin zebrano prawie 17 tys.

Więcej na ten temat tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe