Tomaszów Lubelski: Śmieciowy problem i naklejki prawdy

  • 03.08.2021, 08:00
  • Maria Dec-Kiełb
Tomaszów Lubelski: Śmieciowy problem i naklejki prawdy Miasto próbuje uszczelnić system zagospodarowania odpadów.
Ciąg dalszy walki ze śmieciowym problemem w Tomaszowie Lubelskim.

W Tomaszowie Lubelskim na pojemnikach na odpady umieszczane będą naklejki z wypisaną liczbą osób mieszkających w danym gospodarstwie. W ten sposób sąsiedzi dowiedzą się kto nie płaci. Miasto liczy na to, że nieuczciwi obywatele się zawstydzą i szybko zmienią deklaracje na zgodne z prawdą.

Ilość odpadów rośnie, maleje za to ilość osób zadeklarowanych do ustalenia wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Z tym problemem Tomaszów Lubelski boryka się od dłuższego czasu. O ile w 2019 r. mieszkańcy „wyprodukowali” ponad 1697 ton niesegregowanych śmieci, to w tym roku, w okresie od stycznia do czerwca już ponad 1026 ton.

 – Każda pozostała frakcja również wykazuje trend wzrostowy – podkreślają urzędnicy i przypominają, że mieszkańcy mają obowiązek płacić za zagospodarowanie odpadów komunalnych. A z tym nie jest najlepiej. Miasto próbuje rozwiązać ten problem.

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. zamówiło 4 tysiące naklejek formatu A5 z czarnymi cyframi na białym tle. Będą naklejane na pojemniki na odpady. Trudno ich będzie nie zauważyć i na to właśnie liczy miasto.

Więcej na ten temat w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Maria Dec-Kiełb

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe