Wołyniacy pójdą do szkoły

  • 03.08.2021, 06:23
  • Leszek Wójtowicz
Wołyniacy pójdą do szkoły Porozumienie zostało podpisane przez dyrektor SP nr 4 w Zamościu Ewę Lorenz i szefową zamojskich Wołyniaków Janinę Kalinowską.
To pierwsza zamojska placówka, która zdecydowała się na nawiązanie współpracy.

Popularyzacja prawdy historycznej ze szczególnym uwzględnieniem martyrologii polskich dzieci podczas II wojny światowej i w latach powojennych – to główne założenia porozumienia o współpracy pomiędzy SP nr 4 w Zamościu a Stowarzyszeniem Upamiętniania Polaków Pomordowanych na Wołyniu z siedzibą w Zamościu.

Porozumienie zostało podpisane 28 lipca przez dyrektor SP nr 4 w Zamościu Ewę Lorenz i szefową zamojskich Wołyniaków Janinę Kalinowską. Oprócz popularyzowania prawdy historycznej ze szczególnym uwzględnieniem martyrologii polskich dzieci podczas II wojny światowej i w latach powojennych, zakłada on również opiekę nad miejscami pamięci i pochówku ofiar poprzez zaangażowanie uczniów SP nr 4 w dbanie o miejsca pamięci oraz wsparcie projektów prowadzonych przez stowarzyszenie, a także edukację historyczną i upowszechnianie historii wschodnich terenów Polski w formie wykładów i spotkań na terenie szkoły oraz w formie zdalnej z udziałem świadków wydarzeń na Wołyniu.

Więcej na ten temat w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe