Burmistrz złożył skargę

  • 03.08.2021, 07:18
  • Leszek Wójtowicz
Burmistrz złożył skargę Janusz Rosłan: Chcę, aby sąd zbadał, czy były podstawy merytoryczne do tego, by nie udzielić mi wotum zaufania
Chcę, aby sąd zbadał, czy były podstawy merytoryczne do tego, by nie udzielić mi wotum zaufania – mówi burmistrz Biłgoraja Janusz Rosłan, który złożył do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Lublinie skargę na uchwałę radnych, nieudzielającą mu wotum zaufania.

Janusz Rosłan złożył skargę za pośrednictwem Rady Miasta Biłgoraj. – Moim zdaniem nieudzielenie mi wotum zaufania przez radnych PiS było z całą pewnością niesprawiedliwe, a czy zgodne z prawem, to niech sąd sprawdzi – mówi burmistrz Biłgoraja. – Z tego, co mi wiadomo, polskie sądy uznawały wcześniej, że takie uchwały nie mogą być batem politycznym.

Przypomnijmy, że podczas sesji absolutoryjnej, która odbyła się 30 czerwca, radni podjęli uchwałę o nieudzieleniu wotum zaufania burmistrzowi miasta (wotum jest oceną przygotowanego raportu o stanie miasta) oraz nie podjęli uchwały o udzieleniu mu absolutorium.

Więcej na ten temat w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe