Były poseł po wyroku

  • 03.08.2021, 06:14
  • Leszek Wójtowicz
Były poseł po wyroku Piotr O. został skazany na 1 rok i 8 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 4 lata.
Za łapówkę nabył prawo jazdy na samochody ciężarowe, a później nielegalnie się nim posługiwał. Sąd w Biłgoraju uznał, że były poseł PiS Piotr O. jest winnym popełnienia zarzucanych mu czynów i skazał go na 1 rok i 8 miesięcy pozbawienia wolności, ale w zawieszeniu. Kary nie uniknął też były inspektor z biłgorajskiego starostwa.

O tym, że mieszkający w gm. Biłgoraj Piotr O. mógł za łapówkę kupić prawo jazdy nie tylko kategorii C (samochody ciężarowe), ale i A (motocykle), a później nim się posługiwać tymi uprawnieniami, głośno zrobiło się cztery lata temu po anonimowej informacji „Poseł na lewych kwitach”, która dotarła do mediów. Towarzyszyło jej zdjęcie karty egzaminacyjnej ówczesnego posła, na której widnieją wpisy z 2011 r. W rozmowie z „Kroniką Tygodnia” Piotr O. zapewniał, że nie kupował prawa jazdy.

Śledztwo zostało wszczęte. Prowadziła je Prokuratura Okręgowa w Zamościu, a następnie postępowanie zostało przeniesione do Prokuratury Regionalnej w Lublinie. Śledczy wystąpili do Sejmu z wnioskiem o uchylenie immunitetu parlamentarzyście, ale Piotr O. nie czekał na rozstrzygnięcie w tej sprawie, tylko sam się go zrzekł. Dzięki temu można mu było postawić zarzuty. Było ich cztery. Pierwszy zarzut dotyczył przekupienia kwotą nie mniejszą niż 1 500 zł Krzysztofa L., urzędnika z biłgorajskiego starostwa, by ten załatwił mu prawo jazdy kategorii A i C. Kolejny związany był z działaniami obu mężczyzn zmierzającymi do wydania dokumentu. Ponadto poseł na podstawie fałszywych uprawnień miał przystąpić do kursu i egzaminu pozwalających mu prowadzić ciężarówki z naczepą (C+E). Śledczy zarzucili mu także, że posłużył się nielegalnym dokumentem podczas kontroli drogowej.

Więcej na ten temat w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
 tłusty  kot prezesa
tłusty kot prezesa 04.08.2021, 21:19
PISOWIEC nie ładnie tak kombinować .Prezes kopa zasadził i wara od koryta .Nie warto było dla paru srebników i kwitu ryzykować .

Pozostałe