ASF nie odpuszcza

  • 03.08.2021, 05:54
  • Leszek Wójtowicz
ASF nie odpuszcza Zarządzeniem wojewody lubelskiego określono obszar zapowietrzony.
W tym roku pierwsze w powiecie, drugie w województwie i 31. w kraju. Chodzi o ognisko afrykańskiego pomoru świń, które potwierdzono w Smoryniu (gm. Frampol). Trzeba było zlikwidować 1 668 sztuk trzody chlewnej!

– Jesteśmy po wstępnej dezynfekcji, a że ASF wykryto w tym gospodarstwie we wstępnej fazie, liczymy, że nie będzie się rozprzestrzeniać – mówi Jacek Sak, powiatowy lekarz weterynarii w Biłgoraju.

Dodał, że próby od tuczników pobrano w ramach monitoringu, a 23 lipca Państwowy Instytut Weterynaryjny w Puławach potwierdził ASF w liczącym ponad 1,6 tys. tuczników stadzie. Całe stado poddano utylizacji.

Więcej na ten temat w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Khorba
Khorba 03.08.2021, 14:05
Nie ma żadnego asf to ściema morduje się zwierząt świnie dziki które są zdrowe bo być może zachorują bzdura totalna lek jest za asf już dawno opracowany

Pozostałe