Bandycki akt w Zamościu! (ZDJĘCIA, FILM)

  • 03.08.2021, 05:05
  • Mariusz Parol
Bandycki akt w Zamościu! (ZDJĘCIA, FILM) Fot. A. Szewc 2 sierpnia po godz. 1.30 dyżurnego straży pożarnej w Zamościu zaalarmowano o pożarze w mobilnym punkcie szczepień na Rynku Solnym.
To wydarzenie, o którym głośno w całym kraju. To atak na państwo polskie - powiedział o tym co się stało w Zamościu, minister zdrowia

W nocy z 1 na 2 sierpnia podpalono mobilny punkt szczepień na Rynku Solnym i siedzibę Sanepidu w Zamościu. Prawdopodobnie obydwu podpaleń się dopuścił się ten sam mężczyzna. Szuka go policja. Premier zapowiedział, że nie będzie żadnej tolerancji dla sprawców podobnych przestępstw. Minister zdrowia wyznaczył 10 tys. zł nagrody za pomoc w ujęciu sprawcy. 

2 sierpnia po godz. 1.30 dyżurnego straży pożarnej w Zamościu zaalarmowano o pożarze w mobilnym punkcie szczepień na Rynku Solnym. Paliło się pomieszczenie kontenera, w którym wykonywano szczepienia przeciwko COVID-19.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

- Strażacy przez wybite okno kontenera podali strumień wody i szybko ugasili pożar. Spaliło się wyposażenie jednego z pomieszczeń kontenera: stół, krzesła, leżanka i komputer. Straty wstępnie oszacowano na 80 tys. zł - relacjonuje  mł. bryg. Andrzej Szozda, oficer prasowy Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Zamościu.

Drugi pożar zauważono kilkanaście minut później. O pożarze w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej zawiadomiono strażaków o godz. 1.47. Płonął magazynek z ubraniami roboczymi do badan epidemiologicznych - z fartuchami, ubraniami ochronnymi, maseczkami i rękawicami. Pomieszczenie to znajduje się w piwnicy. 

 

 

 

Więcej na ten temat w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Mariusz Parol

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
kinomaniak
kinomaniak 03.08.2021, 12:57
ciekawe czy sprawca byl na konferencji, na filmach zawsze przychodza i kryją sie wsrod widzów ciekawi co sie bedzie dalej działo

Pozostałe