Zamość: 10 tys. nagrody za ustalenie sprawcy podpalenia punktu szczepień i sanepidu (ZDJĘCIA, FILM)

  • 02.08.2021, 14:27
  • ak
Zamość: 10 tys. nagrody za ustalenie sprawcy podpalenia punktu szczepień…
To był akt terroru wobec państwa polskiego - tak minister zdrowia Adam Niedzielski określił podpalenie mobilnego punktu szczepień i siedziby Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Zamościu. Wyznaczył też 10 tys. zł nagrody dla osoby, która pomoże w zatrzymaniu sprawcy.

Chodzi o zdarzenie, do którego doszło nocą z niedzieli na poniedziałek w Zamościu. Mężczyzna poszukiwany obecnie przez policję przyjechał rowerem na Rynek Solny, wybił szybę w mobilnym punkcie i podłożył ogień w środku. Prawdopodobnie również on doprowadził do pożaru w sanepidzie.

Z powodu tych wydarzeń w Zamościu był dzisiaj minister zdrowia Adam Niedzielski. Stwierdził, że przekroczone zostały dopuszczalne granice, a podpalenie nie było zwykłym aktem wandalizmu, lecz aktem terroru wymierzonym w państwo polskie. Obiecał 10 tys. zł dla osoby, która pomoże w doprowadzeniu do ustalenia i zatrzymania sprawcy.

 

 

 

Podpalacza szuka policja, publikuje film z monitoringu i prosi o pomoc. 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

"Osoby, które rozpoznają mężczyznę na publikowanym nagraniu lub posiadają istotne informacje na temat tego przestępstwa, proszone są o kontakt z Policją pod numerem telefonu 47 815-19-00 lub telefon alarmowy 112." – czytamy w komunikacie.

Niezależnie do ustalenia sprawcy powołano specjalną grupę złożoną z policjantów z Lublina i Zamościa. 

Szczepienia w Zamościu będą kontynuowane. Spalony kontener nie nadaje się do użytku, ale na Rynku Solnym Podstawiono autobus. Jest wyposażany. Wkróce do miasta dotrze nowy transport szczepionek, bo część tych, które znajdowały się w mobilnym punkcie uległa zniszczeniu.

ak

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Edward
Edward 02.08.2021, 15:36
Patrzcie, terroryści którzy zmuszają do szczepień przyjechali do Zamościa i płacą 10000 zł. za podkablowanie patrioty i bohatera, który podpalił punkty eutanazji .
remek
remek 02.08.2021, 19:32
Nazywać przestępcę bohaterem - niezły odlot.
trn
trn 02.08.2021, 17:50
Ktoś Cię siłą zmusza do szczepienia??? Biedaczek.
A
A 02.08.2021, 15:50
Nikt nikomu nie każe się szczepić i doskonale o tym wiesz. Ciekawe, czy kogoś, kto by podpalił twój dom, też byś nazywał patriotą i bohaterem?
Edward
Edward 02.08.2021, 16:10
Nie jestem antyszczepionkowcem, jestem starszą osobą i w grupie ryzyka, szczepiłem sie przeciw grypie i był to mój wybór bo te szczepionki są sprawdzone od wielu lat i nikt mnie do nich nie przymuszał, ale też nie chcę być królikiem doświadczalnym i szczepić się nie przetestowanymi szczepionkami przeciw covid-19, bo one nic nie dają, nadal się zarażasz, zakażasz i chorujesz, więc o co chodzi ?. A to porównanie do podpalenia domu świadczy tylko o twoim poziomie inteligencji, bo to dwie rożne rzeczy, spalenie miejsca eutanazji czy tez komory gazowej uważam nadal za bohaterstwo i patriotyzm.
igrek
igrek 02.08.2021, 17:50
A kto Cię zmusza?
A
A 02.08.2021, 16:20
W jednym miejscu piszesz o zmuszaniu do szczepień, a w drugim o tym, że do szczepień nikt cię nie zmuszał, i to MOJEJ inteligencji coś zarzucasz? Porównanie do podpalenia czegokolwiek jest jak najbardziej na miejscu - zwykły bandyta zniszczył cudzą własność. Tak, wiem, ty to nazywasz po swojemu... a ziemia nadal jest płaska dla niektórych...
Edward
Edward 02.08.2021, 16:51
Do szczepienia przeciw grypie nikt mnie nie przymuszał (oczywiście były jakieś reklamy w telewizji, ale MZ nie przymuszało) i o tym piszę, a do szczepienia przeciw covid-19 wręcz jest nagonka i przymuszanie. A co do podpalenia to NASZA własność a nie cudza, za nasze podatki. A ziemia jest płaska dla Ciebie bo widzę że lubisz teorie spiskowe, skoro o tym piszesz...ale nie dopisałeś ze stoi na żółwiach, jak mnie uczono w latach 60-tych o wierzeniach starożytnych.
A
A 02.08.2021, 18:12
Własność jest twoja jedynie w 1/38265013 części wg najnowszej informacji GUS o liczbie ludności Polski. Odłup sobie z zamojskiego sanepidu drzazgę w odpowiedniej wielkości i ją sobie zabierz, jeśli sobie życzysz - jest przecież "twoja". Pozostałe części jednak zostaw, bo nie należą do ciebie, ani do tego bandyty, który spalił jednak więcej, niż do niego "należało". I jeszcze raz, jak władek napisał - NIKT NIKOGO do szczepień nie zmusza, jak to wciskasz od samego początku.
władek
władek 02.08.2021, 17:54
Nagonka??? Przymuszanie??? Może jeszcze z pis-toletem w ręku???

Pozostałe