Pijani młodzi nad zalewem. Powstał spot prewencyjny

  • 02.08.2021, 08:00
  • Dorota Krukowska-Bubiło, KMP Zamość
Pijani młodzi nad zalewem. Powstał spot prewencyjny
Spot „Po alkoholu nurkujesz, swym życiem ryzykujesz” to efekt pracy zamojskich uczniów. Sceny zostały nagrane na terenie plaży w Nieliszu. Wsparcia uczniom udzielili miejscowi policjanci, którzy w czasie sezonu turystycznego z tafli wody dbają o bezpieczeństwo osób tam wypoczywających. Spot ma zadanie uzmysłowić, jak tragicznie może zakończyć się kąpiel po alkoholu.

„Po alkoholu nurkujesz, swym życiem ryzykujesz” to tytuł spotu nakręconego przez uczniów z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych numer 1 w Zamościu przy współudziale zamojskich policjantów. Krótki film ukazuje zagrożenia wynikające z nieodpowiedzialnych zachowań młodych ludzi, którzy po wypiciu alkoholu korzystają z kąpieli wodnych.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Scenariusz spotu wymyślili uczniowie. O pomoc w jego realizacji poprosili policjantów z Nielisza, którzy na co dzień z policyjnej łodzi patrolują nieliski zbiornik wodny dbając o bezpieczeństwo osób tam wypoczywających.

Sceny do spotu zostały nagrane na plaży w Nieliszu i ukazują zakrapianą alkoholem plażową zabawę młodzieży, która kończy się nieodpowiedzialnym wejściem do wody jednego z nietrzeźwych uczestników imprezy. Do leżącego w wodzie nieprzytomnego mężczyzny podpływają policjanci, wciągają go z wody i podejmują próbę przywrócenia jego funkcji życiowych. Niestety jest już za późno.

Każda forma apelowania o rozwagę, która pokazuje również te tragiczne skutki ryzykownych zachowań zasługuje na wsparcie. Dlatego też policjanci bardzo chętnie włączyli się w realizacji przedsięwzięcia.

Dorota Krukowska-Bubiło, KMP Zamość

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
^_^
^_^ 08.08.2021, 08:50
przeczytałem spot promocyjny :)

Pozostałe