Jakie elementy strugarki czterostronnej warto sprawdzić przed zakupem maszyny?

  • 30.07.2021, 07:33
  • Artykuł sponsorowany
Jakie elementy strugarki czterostronnej warto sprawdzić przed zakupem…
Obróbka materiałów drewnianych i samego drewna może być żmudnym i czasochłonnym procesem, gdy używa się kilku narzędzi, ale osobno. Z tego między innymi powodu dobry zakład stolarski często jest wyposażony w odpowiednie maszyny: grubiarkę, frezarkę górno- i dolnowrzecionową, wyrówniarkę.

Wszystkie te maszyny mają określone funkcje, ale pewna maszyna, strugarka czterostronna, bo to o niej mowa, może w jednym cyklu wykonać kilka czynności jednocześnie i niezwykle precyzyjnie. Na co więc zwracać uwagę podczas kupowania takich maszyn? Jaką strugarkę czterostronną wybrać? Odpowiedź znajduje się poniżej.

 

Strugarka czterostronna i jej funkcje

Maszyny o wielu funkcjach są niezbędne do tego, aby usprawnić i przyspieszyć proces obróbki i produkcji. Producenci maszyn projektują nowe urządzenia, których poziom technologiczny jest nieustannie podnoszony. Dzięki stosowaniu takich maszyn można zwiększyć zyski płynące z pracy danego zakładu, ponieważ maszyna taka łączy w sobie funkcje kilku urządzeń. Strugarki czterostronne mają funkcje:

  • wyrówniarek, w których element jest obrabiany od dołu;

  • grubiarek, w których element jest obrabiany od góry;

  • frezarek (dwie głowice pionowe), w których elementy są obrabiane bocznie.

Do dodatkowych funkcji strugarek należą: nastawy stołów, walce stołowe, ssawy, osłony, hamulce czy dociski i przeciw odrzutniki.

 

Strugarka czterostronna używana: czy warto?

Nie da się ukryć, że dobrze wyposażona stolarnia to sprawnie i szybko działająca stolarnia. Jedna maszyna wykonująca pracę kilku maszyn jest zawsze cennym nabytkiem, zwłaszcza wtedy, kiedy jest używana, ale w pełni sprawna i w dobrym stanie. Ceny strugarek czterostronnych używanych mogą być różne, a wszystko zależy od tego, w jakim są stanie, jak długo i jak intensywnie były eksploatowane. Tego rodzaju maszyny stolarskie można znaleźć na https://maszyny-stolarskie.com.pl/strugarki-czterostronne/

 

Na co zwrócić uwagę, kupując używany sprzęt?

  • Stopień zużycia: należy dowiedzieć się, jak długo strugarka była używana i z jaką intensywnością.

  • Układ podawczy: musi pracować bez zarzutu.

  • Wydajność silnika w stosunku do obrabianych elementów: bardzo istotna kwestia, warto więc sprawdzić maszynę i po prostu ją użyć, by zobaczyć, jak pracuje.

  • Głowice nożowe oraz elementy frezujące: jakość tych części maszyny będzie odpowiadała za jakość obróbki.

Wiele elementów warto sprawdzić przed zakupem maszyny używanej, ale ostateczny test polega na tym, aby maszyny użyć i sprawdzić, jak sobie radzi z określonymi zadaniami. Tylko wtedy można być w miarę pewnym kupowanej maszyny!

Artykuł sponsorowany

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe