Gm. Ulhówek: Nielegalna plantacja konopi zlikwidowana. Wycięli ponad 130 krzaków (DUŻO ZDJĘĆ, FILM)

  • 29.07.2021, 13:15
  • ak
konopie indyjskie Fot. KPP Tomaszów Lubelski Na poletku pod Ulhówkiem rosło ponad 130 krzaków narkotycznej rośliny
27-latkowi z gminy Ulhówek grozi nawet 10 lat więzienia. Dlaczego? Bo prowadził dużą plantację konopi indyjskich. Robił to oczywiście nielegalnie.

Na trop plantatora wpadli tomaszowscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami straży granicznej z Chłopiatyna. Na działce pod Ulhówkiem znaleźli  135 krzaków konopi indyjskich, a także przedmioty służące do uprawy roślin oraz fotopułapkę zamontowaną w pobliżu roślin.

Czytaj także: Profesjonalna plantacja konopi w gminie Miączyn

W jego tutejszym mieszkaniu skonfiskowali jeszcze 100 gramów marihuany, a w Warszawie, gdzie również miał lokum, ujawnili w specjalnie przygotowanych do uprawy konopi namiotach, kolejne sadzonki oraz blisko 1,5 kilograma suszu roślinnego.

Czytaj także: Po zakupach poszedł podlać konopie. A tam byli... policjanci

27-latek z gminy Ulhówek został zatrzymany, a decyzją sądu mógł być tymczasowo aresztowany na trzy miesiące lub zamienić ten środek zapobiegawczy na poręczenie majątkowe. 27-latek wyszedł na wolność po wpłacie 10 tys. zł. Grozić mu może nawet 10-letnia odsiadka.

Więcej na ten temat w najbliższym papierowy wydaniu Kroniki Tygodnia.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

ak

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe