To już koniec Zamojskiego Lata Teatralnego. Dziś ostatni spektakl

  • 30.07.2021, 10:15
  • red.
To już koniec Zamojskiego Lata Teatralnego. Dziś ostatni spektakl Fot. https://teatrochoty.pl/
Dzisiaj (30 lipca) wieczorem wystawiony zpstanie ostatni spektakl tegorocznej edycji Zamojskiego Lata Teatralnego. Widzowie będą oklaskiwać artystów warszawskiego Teatru Ochoty w przedstawieniu "Z życia roślin".

Przed tym spektaklem (godz. 19, w Zamojskim Domu Kultury) widzowie otrzymają kupony plebiscytowe, dzięki którym będą mogli wybrać swojego kandydata do inauguracji 47 Zamojskiego Lata Teatralnego. Później będą one też dostępne w sekretariacie ZDK. Głosowanie na laureata Buławy Hetmańskiej, czyli nagrody publiczności potrwa do 15 sierpnia 2021.

Co zobaczymy dzisiaj na scenie w odnowionej sali widowiskowej ZDK? 

Stary dom, przy nim zaniedbany ogród. Pan Tuli Pan dużo czasu spędza w szklarni. Mlecz lubi poleżeć w trawie. Rosiczka zna tajniki zielarstwa, a Niezabudka przynosi szczęście. Pszenica mieszka po sąsiedzku, na polu. W ich trwanie, regulowane porami roku i ogrodniczymi rytuałami, wkracza Gaja, z miejskimi nawykami i narzędziami. Może wszystkich wyplenić, wyrwać z korzeniami albo sama je zapuścić i zostać. Żeby zapanować nad roślinami, trzeba ubrudzić sobie ręce.

Życie miejskie czy ucieczka na wieś? Koszenie trawników czy łąki kwietne? Pielęgnacja i hodowla czy swobodny wzrost? Tekst Igora Gorzkowskiego i Alicji Kobielarz dotyka aktualnych trendów, nie tylko z życia roślin. Jednocześnie pozostaje uniwersalnym dramatem o poszukiwaniu swojego miejsca w świecie i dokonywaniu wyborów życiowych, które mają dalekosiężne konsekwencje.

Bilety na przedstawienie są do kupienia na www.biletyna.pl i w ZDK godzinę przed wydarzeniem.

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe