Gm. Grabowiec: Sprzątała podwórko, znalazła granat

  • 28.07.2021, 12:00
  • ak
Gm. Grabowiec: Sprzątała podwórko, znalazła granat Fot. KMP Zamość
Nie tego się spodziewała 56-letnia mieszkanka gminy Grabowiec, kiedy zabrała się za sprzątanie swojej posesji. Te porządki skończyły się dla niej najpierw wizytą policji, a później saperów.

Kobieta natrafiła w ziemi na skorodowany granat z zapalnikiem. O znalezisku pochodzącym najpewniej z czasów II wojny światowej natychmiast powiadomiła policję. Mundurowi zabezpieczyli teren i ściągnęli na miejsce patrol saperski, który zabrał niewybuch, by zneutralizować go na poligonie.

– Apelujemy o właściwe zachowanie przy znalezieniu niewybuchów. Tego typu przedmioty, pomimo upływu lat, mogą być bardzo niebezpieczne. Nigdy samodzielnie nie próbujmy ich dotykać, sprawdzać oraz przenosić. Teren odnalezienia niewybuchu należy oznaczyć, a następnie powiadomić dyżurnego jednostki policji, który skieruje w to miejsce policjantów – przypomina zasady bezpieczeństwa Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe