Koronawirus: Liczba nowych przypadków rośnie

  • 28.07.2021, 10:33
  • red.
Koronawirus: Liczba nowych przypadków rośnie Fot. pixabay.com
Ministerstwo zdrowia podaje, że w Polsce jest 138 nowych przypadków koronawirusa. Zmarło 3 pacjentów z COVID-19. Tydzień temu w środę była mowa o 124 nowych zakażeniach. Zgonów odnotowano wówczas tyle samo, co dzisiaj.

Z przekazanych przez resort informacji wynika, że nowe przypadki SARS-CoV-2 dotyczą mieszkańców województw: małopolskiego (20), śląskiego (20), mazowieckiego (18), pomorskiego (13), lubelskiego (10), wielkopolskiego (9), warmińsko-mazurskiego (7), dolnośląskiego (6), podkarpackiego (6), zachodniopomorskiego (6), podlaskiego (5), lubuskiego (4), kujawsko-pomorskiego (3), łódzkiego (3), opolskiego (1), świętokrzyskiego (1). 6 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

Z powodu COVID-19 zmarła 1 osoba, natomiast z powodu współistnienia koronawirusa z innymi schorzeniami – 2 osoby. Jeden z przypadków śmiertelnych dotyczy osoby z naszego województwa.

Po jednym przypadku odnotowano w Zamościu i powiecie zamojskim.

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe