Inwestycja Samorządowa: Termomodernizacja szkoły podstawowej w Telatynie

  • 01.08.2021, 08:21
  • wd
Inwestycja Samorządowa: Termomodernizacja szkoły podstawowej w Telatynie
Dzięki termomodernizacji, budynek Szkoły Podstawowej im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Telatynie nie tylko ładniej wygląda. Przede wszystkim w szkole jest cieplej, a koszty jej ogrzewania zimą znacząco spadły.

Gmina Telatyn, która jest organem prowadzącym szkołę w Telatynie, zrealizowała tę inwestycję w ubiegłym roku. Termomodernizacja kosztowała w sumie 4 mln 28 tys. zł, z czego dofinansowanie to 2 mln 590 tys. 312 zł. W ramach projektu zmodernizowano instalację c.o., ocieplono strop, wymienione zostały nieszczelne okna i drzwi, ściany zewnętrzne i wewnątrz budynku ocieplono. Dodatkowo zamontowano panele fotowoltaiczne na budynku i wymieniono piec na kocioł nowej generacji na pellet.

– Realizacja tej inwestycji rozwiązała wszystkie występujące uprzednio problemy m.in.: zły stan techniczny instalacji grzewczych c.o. W szkole brakowało nowoczesnych systemów grzewczych. Ten stary powodował zanieczyszczenie środowiska, ciepło nie było rozprowadzane do wszystkich pomieszczeń, a dodatkowo uciekało przez nieszczelne okna i drzwi. Zwiększone zapotrzebowanie na ogrzewanie wynikało też z napływu zimnego powietrza z wentylacji. Teraz wszystko działa jak należy – mówi wójt Dariusz Kozłowski.

Pierwszy sezon grzewczy po termomodernizacji szkoły potwierdził, że to była dobra inwestycja. Koszty ogrzewania znacząco spadły, ale co jeszcze ważniejsze poprawił się komfort przebywania w budynku szkoły.

Termomodernizacja szkoły podstawowej w Telatynie została zgłoszona do plebiscytu Perły Biznesu w kategorii Inwestycja Samorządowa Roku 2020.

wd

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe