Igrzyska Olimpijskie w Tokio: Dotyk czarodziejskiej różdżki

  • 27.07.2021, 10:00
  • MaSzt
Igrzyska Olimpijskie w Tokio: Dotyk czarodziejskiej różdżki Kamila Paluch, Paulina Nieścior, Angelika Mach i trener Mieczysław Jamroz – biłgorajska ekipa na mistrzostwa Polski w biegach górskich w 2010 r.
Wychowanka Znicza Biłgoraj Angelika Mach wystartuje w biegu maratońskim kobiet na igrzyskach olimpijskich w sobotę, 7 sierpnia, dokładnie na miesiąc przed 30 rocznicą swoich narodzin. Jej pierwszy trener Mieczysław Jamroz mówi o szansach swojej byłej podopiecznej w Sapporo.

Na igrzyskach olimpijskich Angelika Mach będzie rywalizowała w biegu maratońskim kobiet w gronie 110 zawodniczek z około pięćdziesięciu krajów (początkowo planowano start 80 pań, ale w związku z przełożeniem igrzysk z 2020 na 2021 r. czas kwalifikacji został wydłużony do 31 maja, a limit uczestniczek powiększony).

Co jest w stanie osiągnąć pochodząca z Babic (gm. Obsza) sportsmenka? Jej pierwszy trener Mieczysław Jamroz ze Znicza Biłgoraj twierdzi, że nie powinniśmy nastawiać się na olimpijski medal, bo jest poza zasięgiem wszystkich biegaczek z Europy.

– Trzeba wziąć pod uwagę to, że igrzyska odbędą się w Japonii, a tamtejszy klimat nie jest korzystny dla sportowców z Europy. Biegi długie zdominowane są przez zawodników z Afryki, którzy w dobie pandemii jeszcze bardziej zwiększyli poziom rywalizacji, pozostawiając Europejczyków w tyle. Faworytami tradycyjnie będą więc sportsmenki z Etiopii i Kenii, ale ostatnio coraz lepsi są reprezentanci innych afrykańskich krajów, takich jak Uganda. Przedstawicielom Europy trudno rywalizować z zawodnikami z Afryki. Dobry wynik może osiągnąć któraś z reprezentantek gospodarzy, bo Japończycy zawsze potrafią się odpowiednio przygotować do zawodów rangi światowej, które organizują. Jeśli Angelika zajmie miejsce w połowie stawki, to będzie to jej wielki sukces, podobnie jak dwóch pozostałych reprezentantek Polski – twierdzi trener Jamroz.

Więcej w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

 

MaSzt

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe