Pora na generalne porządki

  • 30.07.2021, 07:00
  • wd
Pora na generalne porządki
To będzie pracowity weekend. W Kniaziach Lubyckie Stowarzyszenie Regionalne organizuje Trzecie Doroczne Spotkanie, którego głównym punktem jest sprzątanie wokół cerkwi i cmentarza. A Stowarzyszenie Robim Co Możem Ulhówek wyjazd na Ukrainę po to, by porządkować cmentarze pogranicza.

W  sobotę, 31 lipca, w Kniaziach, przy cerkwi św. Paraskewy spotkają się członkowie Lubyckiego Stowarzyszenia Regionalnego, a także osoby spoza stowarzyszenia, które zainteresowały się jego akcją i po prostu postanowiły dołączyć. Zaplanowano prace  porządkowe wokół cerkwi i na cmentarzu. Ale będą też rozmowy o historii, kulturze, sztuce itd. Przyjść można bez zapowiedzi. Każda para rąk się przyda. Trzeba ze sobą zabrać coś, co porządki ułatwi, np. kosę spalinową (olej, benzyna i żyłki mają być zapewnione). Po sprzątaniu będzie czas na zasłużony odpoczynek przy ognisku, w cieniu zabytkowych ruin.

Stowarzyszenie Robim Co Możem Ulhówek regularnie organizuje wyjazdy na Ukrainę i sprząta tam zapomniane cmentarze pogranicza.

Więcej informacji w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

 

wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Nina
Nina 30.07.2021, 21:48
A to zdjęcie to z jakiego cmentarza bo napewno nie z Kniazi.
Lech
Lech 03.08.2021, 13:15
z Uhnowa gdzie stowarzyszenie Robim Co Możem sprzątało.

Pozostałe