Biłgoraj: Do żłobka także spoza miasta

  • 30.07.2021, 06:06
  • lew
Biłgoraj: Do żłobka także spoza miasta Dzieci spoza miasta mogą być teraz przyjmowane do żłobka w miarę posiadanych miejsc.
Nie tylko maluchy z Biłgoraja, ale również spoza miasta będą mogły korzystać z samorządowego żłobka, ale rodzice bądź opiekunowie poniosą jednak faktyczne koszty utrzymania dziecka. Stosowną uchwałę radni podjęli na ostatniej sesji.

Do tej pory do żłobka przyjmowane były dzieci tylko z miasta, ale Rada Miasta Biłgoraj umożliwiła jednak rodzicom czy opiekunom maluchów spoza Biłgoraja zapisanie dziecka – w przypadku wolnych miejsc – do placówki przy ul. Przemysłowej 50.

– W związku z licznymi zapytaniami i wnioskami rodziców i opiekunów prawnych dzieci zamieszkujących gminy ościenne, jak i pracowników żłobka o możliwość przyjęcia dziecka do Samorządowego Żłobka w Biłgoraju konieczna jest zmiana zapisów statutu, które będą umożliwiały przyjęcie tych dzieci – powiedział burmistrz Biłgoraja Janusz Rosłan.

Więcej na ten temat w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

lew

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Elka
Elka 05.08.2021, 12:42
Ja już zapisałam moją pociechę do żłobka kupiłam nawet nowe ubranka na smyk.pl :)

Pozostałe