Nie możesz się doczekać opłacenia wystawionych faktur? Oddaj sprawę do E sądu!

  • 26.07.2021, 12:41 (aktualizacja 26.07.2021, 12:44)
  • Artykuł partnera
Nie możesz się doczekać opłacenia wystawionych faktur? Oddaj sprawę do…
Trudna sytuacja gospodarcza i konieczność wstrzymania działalności na czas nieokreślony, dla wielu przedsiębiorstw oznaczały wyrok śmierci. Jedna fala upadłości może pociągnąć za sobą kolejne plajty – w końcu rynek to system naczyń połączonych. Musisz zatem uchronić swoją firmę przed finansowymi tarapatami, w jakie mogą wpędzić ją kłopoty Twoich kontrahentów. Odpowiednią instytucją dla tego rodzaju działań jest sąd elektroniczny, czyli e sąd.

Jeżeli wierzytelność nie budzi wątpliwości prawnych, należy jak najszybciej uzyskać sądowy nakaz zapłaty

Zdaniem prawników z kancelarii AIF aby windykacja była skuteczna, trzeba ją przeprowadzić sprawnie i bez zbędnych sentymentów. Tym bardziej, jeżeli problematyczny dług powstał w jasnych, przejrzystych okolicznościach. Wprawdzie polskie sądownictwo nie słynie z błyskawicznych rozstrzygnięć, to akurat w tego rodzaju sprawach obowiązują specjalne procedury. VI Wydział Cywilny Sądu Rejonowego Lublin – Zachód przyjmuje i rozpatruje pozwy z całego kraju, spływające przez internet. Nie ma postępowania dowodowego, po wstępnej analizie dokumentów e sąd wydaje nakaz zapłaty. Dłużnik ma 14 dni, aby się od niego skutecznie odwołać. Musiałby jednak mieć solidne podstawy, by tak się stało. A w znakomitej większości spraw w Elektronicznym Postępowaniu Upominawczym roszczenia wierzycieli są w pełni uzasadnione.

 

Pomoc prawników daje pewność, że wszystkie wnioski zostaną złożone w e sądzie we właściwy sposób

Wprawienie machiny wymiaru sprawiedliwości w ruch wymaga drobiazgowego dopełnienia obowiązujących formalności. Począwszy od założenia konta w serwisie e sądu, przez jego weryfikację i certyfikację, aż po napisanie pozwu elektronicznego we właściwy sposób. Prawnicy tłumaczą, że sformułowanie uzasadnienia wniosku ma tak samo duże znaczenie, jak podanie niezbędnych danych dłużnika czy późniejsze załączenie dokumentów sprawy. Korzystając z profesjonalnej pomocy, nie trzeba obawiać się że któryś z plików zostanie źle wczytany. W internetowym e sądzie istnieją różne poziomy uprawnień. Profil podstawowy, jaki został by przyznany przedsiębiorcy, ma mniejsze możliwości niż profil pełnomocnika zawodowego czy powoda masowego. Ponadto usługa sieciowa została zaprojektowana w specyficzny sposób. Zaznajomienie się z konstrukcją e sądu zajęłoby znacznie więcej bezcennego czasu. Natomiast prawnicy szybko przechodzą przez kolejne kroki zakładania sprawy w systemie internetowym.

Artykuł partnera

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ARMAGETiteasy
ARMAGETiteasy 12.09.2021, 14:13
Co za kretyński artykuł - wszystkie zawarte w nim stwierdzenia są fałszywe a trzy aż kują kłamstwem. Proszę się bardziej przygotowywać i nie czynić z ludzi większych głupców niż już są

Pozostałe