Józefów: Więcej na drogi

  • 31.07.2021, 06:20
  • lew
Józefów: Więcej na drogi Przyszła pora na rozstrzygnięcie przetargu i podpisanie umowy z wykonawcą robót.
Rada Miejska w Józefowie zgodziła się na ostatniej sesji na zwiększenie o prawie 90 tys. zł środków na zaplanowane inwestycje drogowe. Chodzi głównie o przebudowę drogi w Długim Kącie-Osadzie.

Zamiast istniejącej nawierzchni z betonu w Długim Kącie-Osadzie gmina chce na ok. 300 m wzmocnić drogę i położyć na niej asfalt. W Długim Kącie (wsi) do poprawienia są trzy łączniki z drogą powiatową o łącznej długości około 1 km. Tam również trzeba wzmocnić istniejącą podbudowę i położyć asfaltową nawierzchnię. Podobny zakres robót jest planowany na drodze w Czarnym Lesie. W tym przypadku prace będą prowadzone na odcinku o długości ponad 500 m od Stanisławowa do pierwszych zabudowań w Czarnym Lesie.

Podczas ostatnich obrad radni zgodzili się na zwiększenie środków na inwestycje drogowe o prawie 90 tys. zł, a to pozwoli na rozstrzygnięcie przetargu i podpisanie umowy z wykonawcą robót. – Najwięcej pieniędzy musieliśmy dołożyć do przebudowy drogi w Długim Kącie-Osadzie – informuje burmistrz Józefowa Roman Dziura.

Na inwestycje we wsi Długi Kąt samorząd otrzyma dotację z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, która wystarczy na pokrycie połowy kosztów, natomiast prace w Czarnym Lesie sfinansuje sama.

Podczas sesji radni zapisali również w budżecie pieniądze na kilka zadań, które wcześniej nie były planowane. Chodzi m. in. o 100 tys. zł na budowę ostatniego fragmentu chodnika w Majdanie Nepryskim i prawie 50 tys. zł na budowę parkingu przy przychodni zdrowia w Józefowie.

lew

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe