Zamość nie blokuje spalarni w Szopinku

  • 27.07.2021, 06:57
  • Mariusz Parol
Zamość nie blokuje spalarni w Szopinku Przeciwnicy budowy spalarni: Przygotujemy protesty, które wskażą, jak wielki jest sprzeciw mieszkańców Zamościa i okolicznych miejscowości.
Prezydent Zamościa wydał decyzję środowiskową dla Veolii Wschód. Dokument zawiera wskazówki dla inwestora.

W ub. tygodniu miasto opublikowało decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach budowy spalarni odpadów w obiegu zamkniętym, która ma powstać w ciepłowni Szopinek. Prezydent Zamościa Andrzej Wnuk uważa, że ta lokalizacja jest zła, ale nie mógł wydać decyzji odmownej, bo nie obroniłby jej w sądzie. Przeciwnicy rozbudowy ciepłowni zapowiadają kolejne protesty.

Przymiarki do rozbudowy ciepłowni w Szopinku i zainstalowanie tam spalarni odpadów ciągną się od kilku lat. Zarówno w Zamościu, jak i w gminie Zamość ta planowana inwestycja rozpala emocje i protesty. Według planów inwestora – spółki Veolia Wschód – budowa spalarni pozwoli na produkcję energii cieplnej, która pokryje zapotrzebowanie miasta na ciepło poza sezonem grzewczym. Spalarnia będzie przetwarzała rocznie przeszło 15,5 tys. ton odpadów komunalnych (m.in. tworzywa sztuczne, tekstylia) z Regionalnego Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Dębowcu.

Więcej szczegółów w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Eco
Eco 27.07.2021, 22:43
Budować!! Bo inaczej co zrobimy z tymi śmieciami!!?

Pozostałe