Szczebrzeszyn: Gdzie dwóch się bije, trzeci korzysta

  • 30.07.2021, 06:00
  • Wioletta Dudek
Szczebrzeszyn: Gdzie dwóch się bije, trzeci korzysta Festiwal Stolica Języka Polskiego ma od lat swoją wierną i liczną publiczność
To będą dwa konkurujące ze sobą wydarzenia i dwóch skłóconych ze sobą organizatorów. Fundacja Sztuki Kreatywna Przestrzeń 7 edycję Festiwalu Stolica Języka Polskiego organizuje w pierwszym tygodniu sierpnia. Na koniec miesiąca na swój festiwal Szczebrzeszyn Stolica Języka Polskiego zaprasza Fundacja Czuły Barbarzyńca. Fani festiwalu skorzystają na tym podwójnie.

Festiwal "Szczebrzeszyn Stolica Języka Polskiego" zdobył już swoją renomę. Przez 5 lat organizowała go Fundacja Sztuki Kreatywna Przestrzeń na czele z Piotrem Dudą. W tym roku Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego na podstawie zarejestrowanej w ub. roku przez Fundację Czuły Barbarzyńca nazwy "Szczebrzeszyn Stolica Języka Polskiego" przyznało tej fundacji dotację na organizację festiwalu w Szczebrzeszynie przez trzy lata.

Czytaj także: Festiwal Stolica Języka Polskiego w Zamościu i Szczebrzeszynie - PROGRAM

 – Nazwa festiwalu jest jedna od 2015 roku i pod taką nazwą nasz festiwal się odbędzie. Piotr Duda od 5 lat używa jej bezprawnie i to udowodniliśmy już przed sądem. Mamy na to twarde dowody – zapewnia Tomasz Brzozowski, założyciel Czułego Barbarzyńcy. 

Nie zgodzili się z tą decyzją sympatycy i członkowie fundacji Dudy. I tak o wydarzeniu zrobiło się głośno na wiele miesięcy przed.

Więcej szczegółów w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Wioletta Dudek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe