Szpital psychiatryczny w Radecznicy do przejęcia

  • 28.07.2021, 07:01
  • Leszek Wójtowicz
Szpital psychiatryczny w Radecznicy do przejęcia W szpitalu w Radecznicy zatrudnionych jest 310 osób.
Czy szpital psychiatryczny w Radecznicy wraz z podobną placówką w Celejowie zostanie przejęty przez Szpital Neuropsychiatryczny w Lublinie? Zarząd Województwa Lubelskiego podjął decyzję o rozpoczęciu prac nad opracowaniem koncepcji połączenia podległych mu szpitali.

– Postanowiliśmy połączyć szpitale w celu poprawy ich sytuacji finansowej oraz optymalizacji obecnie prowadzonej działalności medycznej – informuje Jarosław Stawiarski, marszałek województwa lubelskiego. – Jestem przekonany, że te działania pozwolą w niedalekiej przyszłości poprawić kondycję finansową zadłużonych od lat szpitali oraz znacząco polepszyć ofertę usług medycznych dla pacjentów.

Działanie ma dotyczyć konsolidacji lecznictwa psychiatrycznego poprzez połączenie Szpitala Neuropsychiatrycznego im. prof. Mieczysława Kaczyńskiego w Lublinie z dwoma placówkami: Samodzielnym Publicznym Wojewódzkim Szpitalem Psychiatrycznym w Radecznicy i Samodzielnym Publicznym Psychiatrycznym Zakładem Opiekuńczo-Leczniczym w Celejowie. Podmiotem przejmującym ma być lubelski szpital. 

Więcej szczegółów w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

 

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (26)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Pacjent
Pacjent 09.08.2021, 18:33
Jedynie polaczenia szpitali poprawi coś w prawach pacjenta bo teraz wszyscy kryją innych bo się znają a gdy będzie nadzór i ludzie z zew to dużo się zmieni bo przyjmą panów a kobiety zwolnią
Personel
Personel 02.08.2021, 16:58
Ten dyrektor zamiast zatrudnić Mężczyzn Salowych na oddziały Męskie wolał kluczyć mataczyc i kłamać do Rzecznika myślał że jak chory psychicznie to głupi i przeliczył się. Pognali że szpitala a jego kłamstwa miały krutkie nogi.
Pacjent
Pacjent 02.08.2021, 07:28
Wiem jaka gorycz Pan przeżywa znam ten ból salowa nie powinna być przy Pana myciu i wiązaniu.
Stanisław K
Stanisław K 01.08.2021, 18:43
Witam ja chciałem napisać powiedzieć podzielić swoim myśleniem odnoście wiązania Pacjentów Mężczyzn, to ja uważam że można czasem w ostateczności , ostatecznej konieczności związać chorego Człowieka Mężczyzne Pacjenta gdy zagraża sobie lub innym Pacjentom czy Personelowi i ja tego nie kwestionuje nie neguje bo oczywiście że trzeba mu pomóc przetrwać trudne chwile choroby nerwicy i trzeba dbać o dobro innych Pacjentów i Personelu i o prawa innych. Ja tylko podnoszę sprawę uczestnictwa i neguje, proszę zeby Kobiety Panie Salowe zawody nie medyczne nie uczestniczyly w czynności wiązania Pacjentów Mężczyzn ponieważ wiązanie odbywa się tak że kładą Pacjenta na plecy zwiazuja mu ręce i potem ściągają mu majtki i zakładają pampersy i potem wiążą nogi i nie powinni być Pacjenci rozbierani przy Kobietach Paniach Salowych. Mnie wiązało dwóch Panow Salowych i jedna Kobieta Pani Salowa, i jeden Salowy przytrzywal mnie za głowę drugi związał mi ręce a Pani Salowa trzymała mnie za nogi i sciagnela mi majtki i założyła pampers. Czuje się taki zgwałcony że przy Kobiecie Pani Salowej odslonili mi narządy płciowe siurdaka i jaderka. Też gdy to zgłaszałem to tak byłem zbyty kłamstwami i atakiem na moją osobę a mianowicie były dyrektor Tomasz c doniusl, NASLAL na mnie Policję że go NEKAM bo pisałem listy i skargi że byłem myty i wiązany przy Paniach Salowych i Terapeutkach tak mnie tlamsil i ciemierzyl i zastraszal były dyrektor za to że się poskarżyłem. A do Rzecznika Praw Pacjenta napisał że Panie Salowe wykonują pranie ubrań, sprzątanie pomieszczeń, wydawanie posiłków, strzyżenie włosów, golenie niesamodzielnych Pacjentów, obcinanie paznokci a to że też myja Pacjentów i wiążą i pampersy zmieniają to zatail i to mnie też tak rani i boli bo pisałem prawdę i chciałem żeby coś zmienić na lepsze zgodne z prawami Pacjentów do godności i intymności. Ciężko mi że tak mnie potraktował za pisanie i szukanie pomocy. Bo ja się boję że znowu będę miał nawrót choroby i znowu mnie Kobiety Panie Salowe i Terapeutki zawody niemedyczne obnaża ja więcej tego nie przeżyje wystarczy basta. Wierzę w sprawiedliwość Boska. Wierzę w Jezusa Chrystusa
Zaintresowany
Zaintresowany 31.07.2021, 23:46
Po tych lekach Pacjent jest jak Cma ospaly leniwy oosabiony w nie powinien być tak traktowany przez Salowe.
Stanisław K
Stanisław K 31.07.2021, 17:46
Piszę list otwarty do Pana Zastępcy Ministra Zdrowia Rzeczypospolitej Polskiej do spraw Psychiatri do kierownika nowo powstającego systemu opieki psychiatrycznej centrów Psychiatrycznych do Pana Doktora Psychiatry Anestezjologa PANA MAREK BALICKI. Na wstępie dziękuję za Pana dotychczasową pracę i dziękuję za patriotyzm i współczuję że był Pan Doktor internowany za czasów okupowanej przez Sowietów komunistów
Naszej Polsce. Proszę żeby były Szpitale Psychiatryczne w nowym systemie w Miastach Powiatowych przy Szpitalach Powiatowych takie oddziały psychiatryczne żeby były. Bo jest taka opinja społeczna że jak ktoś był na przykład w Radecznicy lub Tworkach to jest taki odrzucony odtracony jako nieodpowiedzialny. Proszę też żeby w nowym systemie na oddziałach Męskich nie pracowały Kobiety Panie Salowe bo nam trzeba pomóc w chwili nasilenia choroby przy myciu zmianie pampersa i czasem jest konieczność związania a przy wiązaniu zawsze ściągają nam majtki i zakładają pampers. My w chwili choroby mamy biegunki jesteśmy tacy otumanieni i pomyleni, bezradni i PRZESTRASZENI i potrzebujemy pomocy przy myciu bo sami nie umiemy ustawić ciepłej wody i poparzyli byśmy się gorąca woda. Proszę też żeby były parawany podczas mycia grupowego dla tych którzy sami się nie myja bo gdy się ubieramy na korytarzu to Panie Terapeutki nas podgladaja obnazaja. Proszę żeby Kobiety Panie Salowe zawody nie medyczne nie sciagaly nam majtek podczas wiązania. Byłem wiązany i widziałem wiązania przy uczestnictwie Kobiet Pani Salowej. Proszę żeby godnie i intymnie pomogli nam Mężczyźni Panowie Salowi w tych czynnościach a Kobiety Panie Salowe niech odejdą na oddziały Kobiece. My jak wyzdrowiejemy to podziękujęmy i wrócimy do pracy i do Roboty i do Rodziny i do społeczeństwa i będziemy pracować dla Polski i będziemy brać leki. Ja rozumiem że Panie Pielęgniarki nie dadzą rady tego wszystkiego wykonać bo jest ich mało i mają dużo pracy, Panie Pielęgniarki wydają leki, opatruja rany, smaruja masciami, robią zastrzyki, pobierają krew i mocz do badań, mierzą ciśnienie i temperaturę. Proszę tez powiedzieć tym Rzecznikom Praw Pacjenta żeby bardziej wierzyli chorym psychicznie bo gdy ja zgłaszałem łamanie prawa do godności i intymności przez te Panie Salowe i Terapeutki to mi nie uwierzyli bo pracownicy Szpitala zaprzeczyli i zataili ten proceder. Teraz jest nowy Pan Dyrektor w Radecznicy obiecał zainterwieniowac i tej sprawie, kwesti. Natomiast ja chcę żeby w całej Polsce Kobiety Panie Salowe i Terapeutki nie obnazaly nas chorych psychicznie Mężczyzn podczas mycia i zmiany pampersow i wiązaniu. Proszę i błagam pomóżcie Nam. Nich dobro zwycięży. My też mamy uczucia i wstyd i chcemy zgodnie z prawem być leczeni nie traktujcie Nas jak zwierza. Bo ja poczułem się jak dziki zwierz gdy sciagali mi majtki podczas wiązania i mycia przy Paniach Salowych. I zrywam się teraz ze snu bo mam koszmary. Przy Mężczyźnie Salowym nie ma takiego Wykorzystania sexualnego proszę o zrozumienie i pomoc. Wierzę w moc internetu i że dotrze ten list do Pana Marka Balicki proszę dobrych ludzi żeby pomogli żeby dotarł ten list do Niego Samego do rąk własnych. Niech Żyje Polska i NIEPODLEGLA. Z Panem Bogiem.
Czytelniczka
Czytelniczka 31.07.2021, 19:25
Szczery list.
Stanisław K
Stanisław K 31.07.2021, 15:57
Witam w sobotę jestem dzisiaj po wizycie u mojego Najlepszego Lekarza Psychiatry na Świecie ordynatora 3 oddziału w Radecznicy i czuję się dużo lepiej nabrałem siły i pewności i chęci do pracy i mam nowe leki i jutro jadę do Opactwa w Leżajsku, porozmawiam tam sobie z Zakonnikami i będę na Mszy Świętej. Posłucham kazania i może będzie jakaś przypowieść bardzo lubię przypowieści. Też często jeżdżę do Radecznicy do Klasztoru i lubię tam ta pieśń na koniec Mszy Świętej _ Wszystkie troski do Świętego Antoniego i lubię też jak obraz Świętego Antoniego odsłaniają i te muzykę. Miałem taki kryzys ostatnio taka depresję i mam nowe leki napewno mi pomogą. Pomodle się tak szczerze też za te Panie Salowe i Terapeutki bo to Siostry nasze w wierze to takie zagubione owieczki które pobladzily, pomodle się żeby nas chorych utrapionych nerwowych oslabonych nie obnazaly podczas mycia grupowego, podczas sprawdzania pampersow, podczas wiązania żeby nam majtek nie sciagaly i pampersow nie zakładały i żeby bardziej chorych zabrudzonych żeby nie zaprowadzaly do łazienki i nie obmywaly nagich szlaufem bo to krepujace i wykorzystanie. Pomodle się też za swojego Lekarza i za nowego Pana dyrektora szpitala w Radecznicy żeby zawsze zwracał uwagę żeby była godność i intymność w Szpitalu i za wszystkich Pacjentów żeby wyzdrowieli i wrócili do pracy i do Rodzin i do społeczeństwa. Pomodle się żeby te złe moce które popychaja te Panie Terapeutki do uczestnictwa w myciu i podgladania nas podczas ubierania się na korytarzu zeby te złe Duchy które wypedzic że Szpitala i żeby Panie Salowe nie dopuszczaly się do nas do czynności intymnych, pielęgnacyjnych, higienicznych i wiązania podczas którego zdejmują majtki mężczyznom i zakładają pampersy standardowo. Mi już tylko modlitwa pomaga i psychiatra i leki po tych traumatycznych, bolesnych i wstydliwych, nieludzkich, niechumanitarnych, bezprawnych zachowaniach wobec mojej osoby i innych Pacjentów podczas mycia i wiązania. Wierzę w moc w Rękę Boską że ktoś z wysokich stanowisk pomoże mi żeby te czynności wykonywali tylko Panie Pielęgniarki zawody medyczne lub Panowie Salowi na oddziałach Męskich . Niech dobro zwycięży i źle zachowania tych Kobiet Pani Salowej i Terapeutke odejdą w zapomnienie i a niech wstapi w Nich Duch Boży i niech się nawroca i niech Święty Antoni natchnie ich dobrem i pokojem i niech pójdą pracować na oddziały Kobiece a nam niech godnie i intymne pomogą w czynnościach intymnych pielęgnacyjnych i higienicznych i wiązaniu Pacjentów Mężczyzn Panowie Salowi. Ja mogę tylko o to prosić i błagać a Pan Bóg może uczynić wszystko i proszę o to przez wstawiennictwo Świętego Antoniego. Wszystkie troski do Świętego Antoniego.
Stanisław K
Stanisław K 30.07.2021, 20:18
Dzień dobry, cieszę się niezmiernie że nowy Pa Dyrektor generalny Szpitala w Radecznicy Pan doktor specjalista psychiatra Lukarz Lobejko utworzył w Radecznicy taka przychodnie psychiatryczna dla dorosłych bo w Biłgoraju są kolejki w Zamościu po 3 miesiące nawet. Ja bardzo lubię Lekarzy psychiatrów i mam z nimi tylko dobre doświadczenia. Zawsze pomogą doradza wytumacza i dadzą leki i wyciąganą z tego letargu i znowu można żyć i pracować. Ja nie znam się na administracji szpitala i nie wiem czy to dobrze czy źle że szpital Neuropsychiatryczny z Lublina ten z Abramowickiej chce przejąć nasz Szpital w Radecznicy, znam Lublin i byłem w tamtym Szpitalu u Rzecznika Praw Pacjenta bo tam jest Rzecznik w sprawie że tu w Radecznicy Te Kobiety Panie Salowe zawody nie medyczne i terapeutki Wykorzystują nas obnazaja podczas mycia i wiązania i rozbierania i ZAKŁADANIA PAMPERSOW podczas wiązania i zmieniania pampersow Ale on mi nie pomógł bo były dyrektor Tomasz c zaprzeczył i nic nie wskoralem dopiero jak pojechałam do Urzędu Marszałkowskiego to mnie wysłuchali i potem pognali że szpitala tego Łotra Nikczemnika i fałszywego KLAMCE. Mogę mu wybaczyć ale niech się wyspowiada i niech żyje w pokoju. To co ja przeżywam te obnnazenia przy Paniach Salowych i Terapeutkach podczas mycia grupowego i wiązania to już nikt tego nie zrozumie. Ja już nigdy nie będę tym kim byłem przestraszyli mnie tam w Radecznicy gdy mnie wiązali bo to było tak że pierwsze związał ręce Pan Salowy potem sciagneli mi majtki i założyli pampers przy Pani Salowej która przytrzymywala mnie na nogi i cierpialem gdy Pani salowa była w moich nogach i patrzyła na moje obnazon narządy płciowe i przy myciu też terapeutki nas obnazy na korytarzu gdy ubieralismy się bo ubrania na takich stolikach były na korytarzu a ja nie byłem w stanie sam się umyć bo nie ustawił bym ciepłej wody i popatrzył bym się gorąca woda i mylem się w myciu grupowym zresztą nie mam słów i ciężko mi pisać. Bo przeżywam to ponownie. Boję się nawrót choroby i takiego ponownego traktowania bo lepsza śmierć niż takie znęcanie się nad nami nagim przy tych Paniach salowych i Terapeutkach. Każdy ma swój taki wstyd i nie można nas tak obnażac przy kobietach Paniach salowych i terapeutkach. Niech ktoś nam pomoże w całej Polsce w szpitalach Psychiatrycznych. Proszę i błagam.
Czytelnik
Czytelnik 31.07.2021, 19:59
Ta falszywosc i kłamstwo tego dyrektora była imitacja fałszywej siły i przewagi nad chorym szukającym prawdy i sprawiedliwości.
Piegniarka
Piegniarka 31.07.2021, 12:30
Współczuję
Stanisław K
Stanisław K 30.07.2021, 15:42
Pytanie do Ludzi dobrej woli z oddziałów Męskich. Chciałem się zapytać czy nadal Kobiety Panie Terapeutki i Salowe uczestniczą w myciu grupowym i trzeba nago wyjść na korytarz po ubrania i czy są teraz parawany na korytarzu gdzie się ubieramy i czy Panie Salowe sprawdzają pampersy na salach i czy wiążą Pacjentów Mężczyzn i zdejmują im majtki gdy są zwiazani. Bo gdy ja byłem za byłego dyrektora Tomasza C to tak było praktykowane. Nowy Pan Dyrektor Lekarz Psychiatra Łukasz LOBEJKO powiedział że pomoże i że już tylko Mezczyzni Panowie Salowi będą wykonywać te czynności i będą parawany podczas mycia żeby Terapeutki nas nie podgladaly gdy się ubieramy na korytarzu. Proszę o odpowiedź z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkich z Personelu i wszystkich zainteresowanych i wszystkich Pacjentów.
Ktoś
Ktoś 01.08.2021, 12:55
To powiedz do Pielęgniarek ze wstydzisz się Salowej czy terapeutki być przy niej nago w Szpitalu to Salowy ci pomoże.
Stanisław K
Stanisław K 01.08.2021, 16:46
Odpowiedź do Pana, Pani Ktoś właśnie przyjechałem z Leżajska i widzę to odpisze na ten wpis . właśnie mówiłem do Pani Odynator z oddziału 5 w 2013 roku że Pana terapeutka była przy myciu i ja się przy niej wstydzę i żeby nie uczestniczyła przy myciu to Pani ordynator powiedziała cytuję _i co z tego. A gdy było następne mycie to znowu była ta Pani Terapeutka i ja chciałem uciec że szpitala żeby więcej się nie myć nago przy niej to związali mnie i rozebrali z majtek i założyli pampers na 8 godzin potem już posłusznie się umylem. Bo bylem przestraszony. Szpital to instytucja Totalna i na siłę trzeba wykonać polecenia. Też na 2 oddziale w 2014 znowu Panie salowe były przy myciu to muwilem do Pani ordynator żeby nie obnazaly mnie panie salowe to powiedziała że im powie ale nadal uczestniczy w myciu Pacjentów Mężczyzn i na oddziale 2 męskim nagminnie zmienialy pampersy bo to oddział dla przewlekłe chorych a Pielęgniarka oddziałówa mówiła że oni mają problem z pacjentami żeby odlerzyn nie mieli i powiedziała że salowe są kompetentne do tych czynności a nie tam takie moje sprawy i powiedziała że na urologi pracują też kobiety, zapomniała że to Pielęgniarki a nie Salowe. A gdy byłem w 2019 roku na oddziale 3 to też zgłaszałem do Ordynatora to mówił że przypomni Oddziałowej ale pani oddziałówa mówila że Panie salowe nie patrzą na miejsca intymne podczas mycia a Pani garbata terapeutka na oddziale 3 nadal stała na korytarzu i podgladaly nas gdy ubieralismy się na korytarzu . Potem po wyjściu ze Szpitala też mówiłem do Pana Dyrektora od Pielęgniarstwa to powiedział że jest zespół terapeutyczny i salowe mogą przy mężczyznach wykonywać te czynności gdy powiedziałem że salowa i Terapeutka to zawody nie medyczne to powiedział złośliwie a dyrektor od lecznictwa nie chciał ze mną rozmawiać i chciał mnie zamknąć w szpitalu powiedział że już jest dla mnie miejsce w szpitalu. A główny dyrektor raz mówił że salowe mogą to wykonywać i powiedział że Salowa mogła mi zdjąć majtki przy wiązaniu potem powiedział że nie wie jak tam jest bo on przy tym nie uczestniczy potem mówił że ma informacje ze salowe nie wiążą i terapeutki nie są przy myciu a do Rzecznika Praw Pacjenta napisał że Salowe wydają posiłki, myja pomieszczenia, myja okna, myja naczynia, i piora ubrania i obcinaja paznokcie i strzyza włosy, gola niesamodzielnych i napisał że przy myciu i wiązaniu i zmianie pampersow nie uczestniczą przy mężczyznach, to wierutne kłamstwo, fałsz i obluda bo byłem tam doświadczyłem i wiem że uczestniczą w tych czynnościach. Ja mam te wszystkie wypowiedzi nagrane tych pracowników personelu i bym podał ich do sądu ale zwolnili tego Czyżewskiego to tak jaby nie ma sensu. Wierzę że nowy dyrektor coś z tym zrobił bo tylko ta wiara mi pozostała. Nowy dyrektor jest lekarzem i wie jaki słaby i bezbronny jest chory Psychicznie podczas nasilenia choroby. Cieszę się i pozdrawiam nowego Dyrektora. Czasem było mycie przy Panach Salowych to była zwykła pomoc choremu nikt się nie wstydził bo Chłop przy Chłopie nie wstydu i wykorzystania dziękuję Panom Salowym i pozdrawiam serdecznie.
Odpwiedz
Odpwiedz 04.08.2021, 06:04
Zranili go w szpitalu a były dyrektor tymi kłamstwami kopal leżącego. Czasem fałszywe słowo gorzej boli niż uderzenie.
Myślący
Myślący 03.08.2021, 21:15
Nikt z Personelu nie zmieni zasad funkcjonujących o zawsze bo jeden Pacjent zgłosił że wstydzi się być nago przy Salowej czy Terapeutce, a dyrektor oszukał Rzecznika i gra muzyka. Kto choremu uwierzy, czy nawet czy ktoś tam myśli o Pacjencie, wyścig szczurów i tyle.
Pacjent
Pacjent 02.08.2021, 08:20
Niech tam ktoś powie tej terapeutce z oddziału 3 Męskiego żeby nie stała na korytarzu i nie gapila się jak ci Pacjenci ubierają się po myciu nadzy. Bo ja się wstydzę.
Lekarz
Lekarz 01.08.2021, 17:50
Robi czyni Pan wieki krok dla Ludzkości zgłaszając takie patologie regulując te normy i zasady ale trudno tak coś zmienić samemu gdy to jest praktykowane od 50 lat w Szpitalu Psychiatrycznym a dyrekcja kłamie i zataja. Pozdrawiam Pana Stanisława i życzę wszystkiego dobrego.
Pracownik
Pracownik 30.07.2021, 18:00
Nie wiem bo nie jestem o oddziału Męskiego ale wiem że zadali co tam dużo cierpienia, natomiast proszę niech ktoś mu odpowie.
Stanisław K
Stanisław K 29.07.2021, 21:08
W Roku Pańskim 1664 w dniu 8 Maja Święty Antoni objawil się w Radecznicy Szymonowi Tkaczykowi biednemu mieszkańcówi wsi i powiedział każdy chory strapiony otepialy i inne dolegliwości gdy spocznie na tym wzgórzu to bez łaski zdrowia i pocieszenia nie odejdzie i że wytrysnie tu że zrodelka i ta woda będzie lecznicza uzdrowiajaca. Polecił Św Antoni zbudować tam kapliczki obok zrodelka potem były tam cudowne uzdrowienia i potem zbudowano tam Klasztor i potem Szpital. W Szpitalu pracują wspaniali Lekarze Psychiatrzy i Psycholodzy i Panie Pielęgniarki i Salowi i Pan Muzyk i Pani Plastyczka dużo mi tam pomogli w 2013 gdy zachorowalem psychicznie pierwszy raz dali mi dobre leki bo się meczylem, bałem się cierpialem bo ktoś mi krzywdę wcześniej robił. Ale już mu wybaczylem. Byłem w Szpitalu taki bezkrytyczny bezradny otepialy, strapiony, słaby, nieporadny, bezbronny, przestraszony, zdezorientowany, osłabiony, pomylony, i krepowalem się myć nago przy Kobietach Paniach Terapeutkach i Salowych postanowiłem uciec to mnie za to związali i przywiązani ręce potem sciagneli mi majtki i założyli pampers przy obecności Pani Salowej to było krepujace bo ja jestem takim wstydliwym Kawalerem i bardzo cierpię i przeżywam to obnazenie podczas mycia i wiązania przy tych Paniach salowych, teraz zrywam w się po nocach mam takie złe koszmary i w dzień mam taką gorycz i żal że mnie tak obdarli z tej intymności ja nikomu nic złego nie zrobiłem. A tak cierpię i muszę teraz brać leki żeby funkcjonować. Ja pracuje i zarabiam i chodzę do Kościoła.Ja już wybaczylem tym Paniom ale żeby one zapezestaly tego procederu łamania praw Pacjentów Mężczyzn do godności i intymności bo nie są do tego kompetentne to powinni wykonać Panowie Salowi Mezczyzni bo przy tych Paniach salowych takie wykorzystanie sexualnie jest bo to bardziej boli ale nikt mnie nie zrozumie. Jezusa Chrystusa też obdarli z szat i ukrzyżowany był. Ciężko mi ale muszę żyć i dać świadectwo i pomoc innym chorym psychicznie Mężczyznom żeby byli godnie potraktowani żeby Panowie Salowi Mezczyzni im pomogli się umyć i pampers zmienić i obmyc w łazience i czasem związać i bieliznę zmienić na pampers. Nowy Pan dyrektor obiecał mi pomóc w tej kwesti poszanowania godności i intymności chorych psychicznie Mężczyzn. Daj Boże. Jezu ufam Tobie.
Stanisław K
Stanisław K 29.07.2021, 20:12
Witam. Jestem byłym Pacjentem. Tu w Radecznicy za byłego dyrektora Tomasza C poszli w taki samopas w tej kwesti poszanowania godności i intymności chorych ponieważ na oddziałach Męskich to Kobiety Panie Salowe zawody nie medyczne nagminnie zaprowadzaly Pacjentów Mężczyzn zabrudzonych do łazienki i rozbierali ich do naga i laly woda pod ciśnieniem i zakładały pampersy. Też podczas mycia grupowego to wydawali bieliznę majtki i piżamy nam nagim na korytarzu głównym gdzie nie było parawanow i terapeutki nas obnazaly wzrokiem. To było krepujace wstydliwe i ponizajace przy kobietach oraz Panie Salowe sprawdzały pampersy Pacjentom Mężczyznom na salach przy tym rozbierali ich i zakładały nowe pampersy to było łamanie prawa do godności i intymności chorych psychicznie Mężczyzn bo te Panie nie są zawodami medycznymi. To powinni wykonac Mężczyzni Panowie Salowi. Zgłaszałem to do Rzecznika Praw Pacjenta i Urzędu Marszałkowskiego i do NFZ ale były dyrektor Tomasz c zapewniał te instytucje że tych czynności nie wykonywały te Panie Salowe to było fałszywe kłamstwo. Teraz nie byłem za Nowego dyrektora to nie wiem jak jest. Tak więc patrzę optymistycznie na Nowy zarząd komisaryczny z Lublina. Może teraz będzie się można będzie umyć przy Panach Salowych Mężczyznach i Kobiety nie będą pracowały na oddziałach Męskich i my wyzdrowiejemy godnie i intymne. Pozdrawiam wszystkich i życzę duuuuzo zdrowia.
Stanisław K
Stanisław K 29.07.2021, 19:47
Szkoda ze mi nikt nie pomógł ze związków i rady szpitala gdy zgłaszałem że na oddziałach Męskich kobiety Panie salowe i terapeutki uczestniczą w myciu pacjentów mężczyzn i wiązaniu Pacjentów Mężczyzn podczas którego ściągają majtki Mężczyznom przy Paniach Salowych oraz widziałem jak innym Pacjentom Mężczyznom zmienialy pampersy. Podnosilem wtedy żeby te czynności wykonywali Mezczyzni Panowie Salowi godnie i intymne. To było za byłego dyrektora fałszywego KLAMCY Tomasza C który to zatajal.
Salowy
Salowy 30.07.2021, 15:05
Nie pomógł bo związki są po to żeby stołki utrzymać a rada żeby kogo z rodziny w szpitalu zatrudnić a nie twoja intymność była im na uwadze, a salowa i Terapeutka też chcę się podniecać jak ma okazję.
Psycholog
Psycholog 29.07.2021, 21:19
Panie Stanisławie czasem żeby coś zrozumieć trzeba to przeżyć, salowe i terapeutki tego nie rozumieją co czynią bo nie przeżyły takiego doświadczenia i nie rozumieją że Mężczyzna nagi chory krępuje się przy Kobietach.
Racjonalizator
Racjonalizator 28.07.2021, 16:33
A może niech Radecznica przyłączy Neuropsychiatryczny. Jedyna szansa aby nie poszli na dno. Rada dla Pana Marszałka...
Mrs. FACT
Mrs. FACT 28.07.2021, 16:12
Oba szpitale zarówno w Radecznicy jak i w Celejowie nie są zadłużone. Szpital Neuropsychiatryczny chce przejac te placowki by zmniejszyc swój dług.

Pozostałe