Hrebenne: Pestycydy na przejściu

  • 27.07.2021, 14:58
  • lew
Hrebenne: Pestycydy na przejściu Przemycane substancje są często podrobione i bez atestów.
Latem przemyt środków ochrony roślin przybiera na sile. Na przejściu granicznym w Hrebennem funkcjonariusze celni ujawnili ostatnio 40 litrów pestycydów i ponad 2 kg środków stosowanych w ogrodnictwie.

Do zdarzenia doszło 21 lipca. Podczas kontroli samochodu osobowego funkcjonariusze natrafili najpierw na 30 litrów różnego rodzaju pestycydów. Środki ochrony roślin ukryła w sowim bagażu obywatelka Ukrainy. Kobieta przyznała się do próby przemytu. Na poczet kary zabezpieczono od niej gotówkę w kwocie 300 zł.

Podczas kontroli dwóch innych pojazdów funkcjonariusze ujawniono dodatkowo łącznie 10 litrów i 2,2 kg środków stosowanych w ogrodnictwie. W obu przypadkach substancje ukryte były w bagażach podręcznych, a ich właściciele odmówili składania wyjaśnień. We wszystkich sprawach wszczęte zostały postępowania karne skarbowe.

W okresie letnim przemyt środków ochrony roślin zazwyczaj przybiera na sile, a przemycane substancje są często podrobione i bez atestów. – Przypominamy, że takie środki ochrony roślin stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi i zwierząt, ale też mogą być szkodliwe dla upraw – przestrzega Michał Deruś, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Lublinie.

lew

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe