Biłgoraj: Zielone światło dla bloków

  • 29.07.2021, 06:03
  • Leszek Wójtowicz
Biłgoraj: Zielone światło dla bloków Oba bloki, które powstaną na tym terenie, mają zachować spójność architektoniczną.
Kolejny etap starań miasta i Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Biłgoraju do wspólnej inwestycji mieszkaniowej.

Dokumentacja jest gotowa, a radni wyrazili zgodę na przekazanie na rzecz Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Biłgoraju miejskiej działki. Dzięki temu TBS będzie mógł rozpocząć procedurę zmierzającą do wybudowania przy ul. ks. Stanisława Matrasia dwóch bloków mieszkalnych.

Dwa lata temu powstała inicjatywa wybudowania przez miasto bloku wielorodzinnego, składającego się z 44 mieszkań dwu- i trzypokojowych o powierzchni od 42 do 56 mkw. Inwestycja zaplanowana jest przy ul. ks. Stanisława Matrasia na os. Różnówka, gdzie miasto jest właścicielem ponad półhektarowej działki. Po sąsiedzku działkę ma spółka TBS, które również planuje tam budowę bloku na 44 mieszkań dwu- i trzypokojowych o powierzchni od 45 do 65 mkw.

– W trakcie prowadzenia analiz powstała koncepcja, abyśmy wspólnie zrealizowali swoje zamierzenia – przypomina burmistrz Biłgoraja Janusz Rosłan.

Więcej szczegółów w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

 

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe