Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 20 kwietnia 2024 16:29
Reklama

Skazani na pracę. Połowa więźniów ma zatrudnienie

Mniej więcej co drugi z mężczyzn osadzonych w Zakładzie Karnym w Zamościu ma pracę. Ale tylko nieliczni wychodzą do niej poza mury więzienia. Większość z nich dostaje za to pieniądze. Ale nie wszystkie i nie natychmiast.
Skazani na pracę. Połowa więźniów ma zatrudnienie
Na mocy umowy podpisanej przez dyrektora więzienia ppłk Jacka Zwierzchowskiego i Sebastiana Grelę, prezesa spółki Piekarnia Grela w Zamościu, kilku więźniów więźniów znajdzie zatrudnienie w piekarni.

Autor: Fot. ZK Zamość

W zeszłym tygodniu do listy kontrahentów zamojskiego ZK dołączyła firma z branży budowlanej, a także przedszkole. W sumie jest więc 14 miejsc, w których więźniowie znajdują zatrudnienie (11 z nich zleca prace odpłatne, w 3 skazani pracują bez wynagrodzenia). 

– Zakład Karny w Zamościu w ramach Ministerialnego Programu Pracy dla więźniów realizuje szereg inicjatyw, mających na celu pozyskanie potencjalnych kontrahentów do udziału w programie, a tym samym zwiększenie liczby pracujących osadzonych – informuje kpt. Jarosław Małecki, rzecznik prasowy zamojskiego więzienia.

I wylicza, że spośród ok. 550 osadzonych pracuje nieco ponad połowa, z czego 203 obecnie zatrudnionych jest na terenie zakładu karnego, m.in. w pralni, kuchni, na warsztatach. Poza więzieniem, w systemie bez konwojenta pracę ma przeszło 70 skazanych, spośród których na zarobek może liczyć przeszło 60, pozostali nie dostają pieniędzy. Etaty dla nich znalazły się m.in. w branży spożywczej, produkcyjnej, budowlanej, przerobu drzewna czy transportowej (nie jako kierowcy).

A jak wyglądają pensje więźniów? Szczegóły w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze

 

 

ReklamaBaner reklamowy firmy GOLDSUN
ReklamaBaner B1 firmy Replika
Reklama
Reklama
Reklama